Re: [Event] Campanie promovare 8 Aprilie

Ati vazut asta Japan Play 28-29 apr.? Cica o sa fie si magic the gathering langa yu-gi-oh.

Re: [Event] Campanie promovare 8 Aprilie

benczi wrote:

Ati vazut asta Japan Play 28-29 apr.? Cica o sa fie si magic the gathering langa yu-gi-oh.

Mulțumim pentru info, Benczi, mă bucur că te preocupă chestiile astea. Noi suntem deja în contact cu cei de la Japan Play și vom avea propria zonă, deci GameFlux-ul va apărea acolo. Adică noi suntem cei care vor gestiona zona de MTG. Voi reveni cu detalii săpt viitoare.

Re: [Event] Campanie promovare 8 Aprilie

Eu am inceput tarziu cu deckbuildingul deci inca nu stiu exact cate imi trebe, dar se poate vreo 50 de landuri de fiecare fel pentru maine?

Re: [Event] Campanie promovare 8 Aprilie

mai are careva chef sa vina maine cu deckul de standard constructed sa jucam in eventualele pauze ce o sa le avem? eventual facem si o demonstratie?

NEEDS MOAR JACE...
http://pwp.wizards.com/3213663561/Scorecards/Landscape.png

Re: [Event] Campanie promovare 8 Aprilie

de demonstratie nush ce sa zic, eu nu intelegeam NIMIC din ce vedeam la voi... dar mi se parea awesum big_smile

Re: [Event] Campanie promovare 8 Aprilie

Zgarbas wrote:

Eu am inceput tarziu cu deckbuildingul deci inca nu stiu exact cate imi trebe, dar se poate vreo 50 de landuri de fiecare fel pentru maine?

Cu parere de rau tin sa va anunt ca nu cred ca o sa avem suficiente landuri pentru toate deck-urile care le vom face. Adica daca ii dau lu Ioana cate 50 landuri din fiecare (ceea ce nici nu cred ca e posibil) nu cred ca mai ramane landuri pentru ceva sad

http://pwp.wizards.com/9212457895/Scorecards/Landscape.png

Re: [Event] Campanie promovare 8 Aprilie

Lulz. Pai, atunci le dau un merge maine dimineata. Foresturi si Islanduri imi lipsesc la greu(cate se poate atatea folosesc smile ). Swamps am destule, mountains imi mai trebuie vreo 7, plains vreo 3.

Re: [Event] Campanie promovare 8 Aprilie

Aduc landurile mele din fatpackuri. Şi-aşa nu le folosesc decât pe post de separatoare.

Re: [Event] Campanie promovare 8 Aprilie

Vlad wrote:

Aduc landurile mele din fatpackuri. Şi-aşa nu le folosesc decât pe post de separatoare.

Mersi Vlade! Ești de comitet!

În rest, dacă mai are careva landuri de dat, să le aduceți și pe alea. Vom face în așa fel încât va fi bine pentru toată lumea. Sunt curios câți vor veni până la urmă, mai ales că vremea ne joacă și ea feste.

Re: [Event] Campanie promovare 8 Aprilie

am fost la event si vreau sa stiu: de unde se cumpara carti?

Re: [Event] Campanie promovare 8 Aprilie

tonisnakes wrote:

am fost la event si vreau sa stiu: de unde se cumpara carti?

Tot de la noi. Poți găsi cam tot ce te interesează (doar să știi ce anume vrei). Ți-am răspuns la această întrebare și în celălalt thread.

LE: ca o consecință a numărului mare de începători care doresc să participe la evenimente competitive oficiale, am programat pe data de 19 aprilie tot un Pauper Standard Constructed. Sperăm să vedem cât mai multe fețe noi la evenimentele următoare.

Apel către toți cei care se ”tem” încă: evenimentele de Pauper Standard Constructed sunt foarte accesibile din toate punctele de vedere. Dacă aveți întrebări legate de cum și ce anume se va juca, nu ezitați să ne contactați.

Aici link rapid către programul lunar de evenimente: http://deckbox.org/communities/gameflux/events

Pentru cei care nu știu, Pauper Standard Constructed înseamnă așa:
1. Pauper - ai voie doar cu cărți de raritate comună (commons), adică simbolul setului trebuie să fie NEGRU. Exemplu de carte comună: Glistener Elf. Nu ai voie cu necomune (uncommons), exemplu Contagion Clasp sau cu mitire/rare, exemple Royal Assassin și Huntmaster of the Fells. Grijă că și landuri există necomune și rare, și nici cu alea nu e voie!
2. Standard - ai voie doar cu cărți care din seturile Scars of Mirrodin, Mirrodin Besieged, New Phyrexian, M12, Innistrad și Dark Ascension. Mai multe informații despre formatele competitive și casual aici: http://www.wizards.com/Magic/TCG/Resour … es/formats
3. Constructed - adică deck-ul trebuie să aibă minim 60 cărți (inclusiv landurile) și nu vă recomandăm să depășiți acest număr, iar sideboard-ul trebuie să aibă fix 15 cărți.

Exemplu concret de un deck Pauper Standard Constructed găsiți aici: http://deckbox.org/sets/156344 (mersi, Ioana!)

Last edited by Rarres (2012-04-08 18:34:26)

Re: [Event] Campanie promovare 8 Aprilie

Noob question here : Am niste intro packuri din 2011, dar am impresia ca sunt carti reprintate si in 2012, dar scrie M11 pe ele, se poate juca in Standard pt. Pauper Standard Constructed? Pe net legality ar zice ok standard, obvious answer ar fi ca da, insa verific si aici first. ( am mai vazut type 2 standard undeva pe net, ce e type 1). Thx

Also Hi, first post!

Re: [Event] Campanie promovare 8 Aprilie

Daca au fost reprintate atunci le poti juca, chiar daca is editie veche.
Poti verifica daca au fost reprintate aici pe deckbox; le pui intr-un deck si daca nu sunt in standard il clasifica ca fiind "extended".

Re: [Event] Campanie promovare 8 Aprilie

As dori sa feliciti pe organizatori si pe toti participant, incat am inteles ca evenimentul a fost de mare succes