Re: Carti imprumut :)

TehAuthor wrote:
sandorgabor86 wrote:

Chiar asta e. Cartile gasit sunt rare. Si nici nu sunt slabe. De asta intreb.

TehAuthor wrote:

Daca sunt carti din cutia milei sigur nu sunt ale mele, la mine sunt de la rare in sus

Atunci sigur sunt ale cuiva, cel mai probabil al lui Silviu, cand le-ai gasit?

Daca sunt Stomping Ground sau Temple Garden s-ar putea sa fie ale lui Silviu.

http://pwp.wizards.com/3213663536/Scorecards/Landscape.png

Re: Carti imprumut :)

Din pacate nu sunt cartile acestea cele pe care le-am gasit.

benczi wrote:
TehAuthor wrote:
sandorgabor86 wrote:

Chiar asta e. Cartile gasit sunt rare. Si nici nu sunt slabe. De asta intreb.

Atunci sigur sunt ale cuiva, cel mai probabil al lui Silviu, cand le-ai gasit?

poate sa fie si ale mele: 2 x Renounce the guilds, 1 Thalia, 2 Archangel: 1 of Thrune si 1 Sublime poate ?

Re: Carti imprumut :)

Azi inainte de masa am fost la RG sa-mi iau niste boostere si atunci le-am gasit.

Stomping Ground nu este printre ele.

1 Temple Garden Este


TudorGrigoroaia wrote:
TehAuthor wrote:
sandorgabor86 wrote:

Chiar asta e. Cartile gasit sunt rare. Si nici nu sunt slabe. De asta intreb.

Atunci sigur sunt ale cuiva, cel mai probabil al lui Silviu, cand le-ai gasit?

Daca sunt Stomping Ground sau Temple Garden s-ar putea sa fie ale lui Silviu.

Last edited by sandorgabor86 (2013-08-27 15:31:27)

1,204

Re: Carti imprumut :)

benczi wrote:
TehAuthor wrote:
sandorgabor86 wrote:

Chiar asta e. Cartile gasit sunt rare. Si nici nu sunt slabe. De asta intreb.

Atunci sigur sunt ale cuiva, cel mai probabil al lui Silviu, cand le-ai gasit?

poate sa fie si ale mele: 2 x Renounce the guilds, 1 Thalia, 2 Archangel: 1 of Thrune si 1 Sublime poate ?

2 renounce 1 thalia 1 archangel of thune  erau la oscar, dar mi ela lasat mie, ti le dau cand ne vedem.

Re: Carti imprumut :)

Hy All,

As fi interesat de cateva carti. La trade daca se poate.

1 Vivid Crag
1 Vivid Creek
1 Vivid Marsh
1 Vivid Meadow
1 Dryad Militant
2 Burning-Tree Emissary
1 Unflinching Courage

Mresi,
SG

Re: Carti imprumut :)

as avea nevoie de niste carti pentru game day:
4 cartel aristocrat
4 Xenagos
4fiendslayer paladin
2Assamble the Legion
2espeth (asta noua);)

si landuri pe RWB mersi!
imprumut sau trade

Last edited by andrew1997 (2013-09-16 12:02:15)

1,207

Re: Carti imprumut :)

andrew1997 wrote:

as avea nevoie de niste carti pentru game day:
4 cartel aristocrat
4 Xenagos
4fiendslayer paladin
2Assamble the Legion
2espeth (asta noua);)

si landuri pe RWB mersi!
imprumut sau trade

And then you say: April foools hahaha! smile

http://pwp.wizards.com/8213665292/Scorecards/Landscape.png

Re: Carti imprumut :)

andrew1997 wrote:

as avea nevoie de niste carti pentru game day:
4 cartel aristocrat
4 Xenagos
4fiendslayer paladin
2Assamble the Legion
2espeth (asta noua);)

si landuri pe RWB mersi!
imprumut sau trade

Esti constient ca inca NICI NU A IESIT SETUL?!?!?!

Last edited by vikirosen (2013-09-16 18:47:37)

http://pwp.wizards.com/5208063897/Scorecards/Landscape.png

Re: Carti imprumut :)

vikirosen wrote:
andrew1997 wrote:

as avea nevoie de niste carti pentru game day:
4 cartel aristocrat
4 Xenagos
4fiendslayer paladin
2Assamble the Legion
2espeth (asta noua);)

si landuri pe RWB mersi!
imprumut sau trade

Esti constient ca inca NICI NU A IESIT SETUL?!?!?!


Lasati copilul in pace, e constient ca nu a iesit dar e atat de delusional ca inca crede ca o sa fie 4 Xenagos si 2 Elspeth in comunitatea din Cluj.

Si doi la mana cine crezi ca o sa iti dea vreo carte pana nu iese setul si nu vedem cine ce cum care e meta-ul.

BTW am niste carti la tine.

http://pwp.wizards.com/5107146130/Scorecards/Landscape.png

Re: Carti imprumut :)

As avea nevoide de urmatoarele carti pt gday(trade sau imprumut):
1 Temple of Silence
1 Whip of erebos
3 Temple Garden
3 thoughtsize- preferabil Thoughtsize sau 1 scavanging ooze
2 Blood Baron of Vizkopa
3 Erebos, God of the Dead
3 Hero's Downfall
4 Desecration Demon
1 Obzedat, Ghost Council
3 Lifebane Zombie   
1 Sin Collector
2 Vraska, the Unseen           
             Cam asta ar fi. Bye Guys!

Last edited by andrew1997 (2013-10-13 20:54:36)

1,211

Re: Carti imprumut :)

are cineva Ring of Three Wishes ?

Re: Carti imprumut :)

Avand in vedere ca nu o sa reusesc sa imi fac deckul de junk midrange pt game day am decis sa fac alt deck .Pt acest deck as mai avea nevoie de:
1 blood baron of vizkopa
2 Stormbreath dragon
1 Angel of serenity
1 Whip of erebos
2 lifebane zombie
2erebos god of death
1 rakdos's return
1 temple of silence
2 temple of triumph
3 hero's downfall
4 desecration demon
1obzedat
1warleader's helix

1 aurelia the warleader
Cam asta ar fi.(Ma bazez pe voi baieti)Salut!

Last edited by andrew1997 (2013-10-15 20:27:29)

Re: Carti imprumut :)

Si eu as avea nevoie pt. GD de:

4x Tidebinder Mage
1x Thassa, God of the Sea
3x Master of Waves
2x Jace, Architect of Thought

Eventual 2x Mutavault si 1x Nykthos, Shrine to Nyx

Mersi, SG

1,214

Re: Carti imprumut :)

sandorgabor86 wrote:

Si eu as avea nevoie pt. GD de:

4x Tidebinder Mage
1x Thassa, God of the Sea
3x Master of Waves
2x Jace, Architect of Thought

Eventual 2x Mutavault si 1x Nykthos, Shrine to Nyx

Mersi, SG

Sandor, poti sa-mi dai 2xGodless Shrine? Si are cineva Ashen Rider?

1,215

Re: Carti imprumut :)

Caut 4 fleecemane lion.Sandor, am un nykthos.

Last edited by Bogdish (2013-10-16 12:21:50)

Re: Carti imprumut :)

sandorgabor86 wrote:

Si eu as avea nevoie pt. GD de:

4x Tidebinder Mage
1x Thassa, God of the Sea
3x Master of Waves
2x Jace, Architect of Thought

Eventual 2x Mutavault si 1x Nykthos, Shrine to Nyx

Mersi, SG

Am un mage; are cineva ceva din cartile pe care leam cerut?

1,217

Re: Carti imprumut :)

andrew1997 wrote:
sandorgabor86 wrote:

Si eu as avea nevoie pt. GD de:

4x Tidebinder Mage
1x Thassa, God of the Sea
3x Master of Waves
2x Jace, Architect of Thought

Eventual 2x Mutavault si 1x Nykthos, Shrine to Nyx

Mersi, SG

Am un mage; are cineva ceva din cartile pe care leam cerut?

Am 1 x Rakdos Return si 1 x Desecration Demon si 1 x Obzedat

Last edited by benczi (2013-10-16 13:15:55)

Re: Carti imprumut :)

benczi wrote:
sandorgabor86 wrote:

Si eu as avea nevoie pt. GD de:

4x Tidebinder Mage
1x Thassa, God of the Sea
3x Master of Waves
2x Jace, Architect of Thought

Eventual 2x Mutavault si 1x Nykthos, Shrine to Nyx

Mersi, SG

Sandor, poti sa-mi dai 2xGodless Shrine? Si are cineva Ashen Rider?

2x Godless Shrine @benczi

Re: Carti imprumut :)

andrew1997 wrote:

Avand in vedere ca nu o sa reusesc sa imi fac deckul de junk midrange pt game day am decis sa fac alt deck .Pt acest deck as mai avea nevoie de:
1 blood baron of vizkopa
2 Stormbreath dragon
1 Angel of serenity
1 Whip of erebos
2 lifebane zombie
2erebos god of death
1 rakdos's return
1 temple of silence
2 temple of triumph
3 hero's downfall
4 desecration demon
1obzedat
1warleader's helix

1 aurelia the warleader
Cam asta ar fi.(Ma bazez pe voi baieti)Salut!



1 Whip of erebos
1 lifebane zombie
1 hero's downfall
2 desecration demon
1obzedat
1warleader's helix
1 aurelia the warleader

Aduc sambata. Doar Asta am.
Ps. Imi trebuie tidebinder-ul(a)

Re: Carti imprumut :)

sandorgabor86 wrote:
andrew1997 wrote:

Avand in vedere ca nu o sa reusesc sa imi fac deckul de junk midrange pt game day am decis sa fac alt deck .Pt acest deck as mai avea nevoie de:
1 blood baron of vizkopa
2 Stormbreath dragon
1 Angel of serenity
1 Whip of erebos
2 lifebane zombie
2erebos god of death
1 rakdos's return
1 temple of silence
2 temple of triumph
3 hero's downfall
4 desecration demon
1obzedat
1warleader's helix

1 aurelia the warleader
Cam asta ar fi.(Ma bazez pe voi baieti)Salut!



1 Whip of erebos
1 lifebane zombie
1 hero's downfall
2 desecration demon
1obzedat
1warleader's helix
1 aurelia the warleader

Aduc sambata. Doar Asta am.
Ps. Imi trebuie tidebinder-ul(a)

ok. Til aduc Mersi !

Re: Carti imprumut :)

salut! ma baieti (si fete) are cineva sa imi imprumute pt gameday 2 elspeth 2 Aetherling  2 dissolve 1 detention sphere 1 anger of gods si landuri pe rosu albastru si rosu alb?
sau 4 Brimaz, King of Oreskos  3 Banisher priest 3 Lyev Skyknight 1 Aurelia, the Warleader 1 detention sphere 1 anger of gods si landuri pe rosu albastru si rosu alb?.Oricare din astea 2 variante is bune.Mai faina ar fii a doua da amu no ar vrea omu belsug:D .Ziceti cam ce ati putea sa aduceti si aduceti la release daca veniti sau daca nu aduceti cand veniti la gameday.Numa bine Pa!:)

Last edited by andrew1997 (2014-02-03 07:28:56)

Re: Carti imprumut :)

andrew1997 wrote:

salut! ma baieti (si fete) are cineva sa imi imprumute pt gameday 2 elspeth 2 Aetherling  2 dissolve 1 detention sphere 1 anger of gods si landuri pe rosu albastru si rosu alb?
sau 4 Brimaz, King of Oreskos  3 Banisher priest 3 Lyev Skyknight 1 Aurelia, the Warleader 1 detention sphere 1 anger of gods si landuri pe rosu albastru si rosu alb?.Oricare din astea 2 variante is bune.Mai faina ar fii a doua da amu no ar vrea omu belsug:D .Ziceti cam ce ati putea sa aduceti si aduceti la release daca veniti sau daca nu aduceti cand veniti la gameday.Numa bine Pa!:)

This is just wrong. Nu ar fi mai bine de la inceputul unui set sa te hotarasti ce joci si sa start trading shit for that deck, si doar sa-l faci mai bun? Asa doar te bazezi pe ceilalti. Carti de trade ai slava domnului, pick a deck and stick with it.

Inteleg ca vrei ceva imprumut, 2-3, chiar si 5 carti, dar cand ceri mai mult de jumate de deck, deja mi se pare lame.

Last edited by TehAuthor (2014-02-03 10:47:49)

http://pwp.wizards.com/5107146130/Scorecards/Landscape.png

Re: Carti imprumut :)

TehAuthor wrote:
andrew1997 wrote:

salut! ma baieti (si fete) are cineva sa imi imprumute pt gameday 2 elspeth 2 Aetherling  2 dissolve 1 detention sphere 1 anger of gods si landuri pe rosu albastru si rosu alb?
sau 4 Brimaz, King of Oreskos  3 Banisher priest 3 Lyev Skyknight 1 Aurelia, the Warleader 1 detention sphere 1 anger of gods si landuri pe rosu albastru si rosu alb?.Oricare din astea 2 variante is bune.Mai faina ar fii a doua da amu no ar vrea omu belsug:D .Ziceti cam ce ati putea sa aduceti si aduceti la release daca veniti sau daca nu aduceti cand veniti la gameday.Numa bine Pa!:)

This is just wrong. Nu ar fi mai bine de la inceputul unui set sa te hotarasti ce joci si sa start trading shit for that deck, si doar sa-l faci mai bun? Asa doar te bazezi pe ceilalti. Carti de trade ai slava domnului, pick a deck and stick with it.

Inteleg ca vrei ceva imprumut, 2-3, chiar si 5 carti, dar cand ceri mai mult de jumate de deck, deja mi se pare lame.




Faza e ca daca mi-as permite as putea sa aleg un deck pe race sa il joc dar negasind oameni cu cartile pe care mi le trebuie le cer la comunitate.Bineinteles ca am si un tradelist ca tot omu unde oamenii care vor carti de la mine le cer la trade si as fi mai mult decat bucuros sa fac trade pt decku care vreau sa mil fac decat sa cer carti imprumut.Problema e ca nimanui nui trebe carti de la mine asa ca nu am ce tradeuri sa fac pt cartile de care am nevoie.Mai mult nici nu am bani astfel incat sa particit la toate eventurile si sa imi cumpar boxuri din care sa scot value pt trade.Avand in vedere aceste circumstante cum ai vrea sa imi fac un deck?.Sa zicem ca am mai incercat de cateva ori sa ma inteleg cu unii oameni pt un trade da fie si-au uitat cartile acasa si zic ca o sa le aduca data viitoare fie imi zic ca leau imprumutat etc.si astfel raman fara trade si carti si cu oamenii aia nu ma mai intalnesc dacat din ani in pasti.Deci revin.Cum sa imi fac un deck fara sa imprumut carti in cazu asta?

Last edited by andrew1997 (2014-02-03 12:22:58)

Re: Carti imprumut :)

andrew1997 wrote:
TehAuthor wrote:
andrew1997 wrote:

salut! ma baieti (si fete) are cineva sa imi imprumute pt gameday 2 elspeth 2 Aetherling  2 dissolve 1 detention sphere 1 anger of gods si landuri pe rosu albastru si rosu alb?
sau 4 Brimaz, King of Oreskos  3 Banisher priest 3 Lyev Skyknight 1 Aurelia, the Warleader 1 detention sphere 1 anger of gods si landuri pe rosu albastru si rosu alb?.Oricare din astea 2 variante is bune.Mai faina ar fii a doua da amu no ar vrea omu belsug:D .Ziceti cam ce ati putea sa aduceti si aduceti la release daca veniti sau daca nu aduceti cand veniti la gameday.Numa bine Pa!:)

This is just wrong. Nu ar fi mai bine de la inceputul unui set sa te hotarasti ce joci si sa start trading shit for that deck, si doar sa-l faci mai bun? Asa doar te bazezi pe ceilalti. Carti de trade ai slava domnului, pick a deck and stick with it.

Inteleg ca vrei ceva imprumut, 2-3, chiar si 5 carti, dar cand ceri mai mult de jumate de deck, deja mi se pare lame.


Faza e ca daca mi-as permite as putea sa aleg un deck pe race sa il joc dar negasind oameni cu cartile pe care mi le trebuie le cer la comunitate.Bineinteles ca am si un tradelist ca tot omu unde oamenii care vor carti de la mine le cer la trade si as fi mai mult decat bucuros sa fac trade pt decku care vreau sa mil fac decat sa cer carti imprumut.Problema e ca nimanui nui trebe carti de la mine asa ca nu am ce tradeuri sa fac pt cartile de care am nevoie.Mai mult nici nu am bani astfel incat sa particit la toate eventurile si sa imi cumpar boxuri din care sa scot value pt trade.Avand in vedere aceste circumstante cum ai vrea sa imi fac un deck?.Sa zicem ca am mai incercat de cateva ori sa ma inteleg cu unii oameni pt un trade da fie si-au uitat cartile acasa si zic ca o sa le aduca data viitoare fie imi zic ca leau imprumutat etc.si astfel raman fara trade si carti si cu oamenii aia nu ma mai intalnesc dacat din ani in pasti.Deci revin.Cum sa imi fac un deck fara sa imprumut carti in cazu asta?

Pai depinde si cu cine faci trade, te-ai uitat prin wishlisturile oamenilor care stii ca au carti? Ai propus ceva? Ai facut trade cu 3 oameni for cards care le are nevoie al patrulea ca sa-ti iei tu ce ai nevoie? Nu trebuie sa bagi bani, trebuie sa insisti si sa faci oferte mai multor oameni pana iti faci rost de ce ai nevoie. Cand m-am apucat am avut deck-ul de uw aggro in 2 saptamani cu doar 5 carti imprumut, ca nu aveam ce sa trade-uiesc pe ele. Cand am trecut pe Naya am trimis la mures shocklands pe bonfire ca doar acolo am gasit. Daca vrei poti nu exista nu pot, exista nu vreau, daca ai nevoie de ceva te duci pana la om acasa daca a uitat sa-ti aduca cartile si se rezolva.

http://pwp.wizards.com/5107146130/Scorecards/Landscape.png

Re: Carti imprumut :)

TehAuthor wrote:
andrew1997 wrote:
TehAuthor wrote:

This is just wrong. Nu ar fi mai bine de la inceputul unui set sa te hotarasti ce joci si sa start trading shit for that deck, si doar sa-l faci mai bun? Asa doar te bazezi pe ceilalti. Carti de trade ai slava domnului, pick a deck and stick with it.

Inteleg ca vrei ceva imprumut, 2-3, chiar si 5 carti, dar cand ceri mai mult de jumate de deck, deja mi se pare lame.


Faza e ca daca mi-as permite as putea sa aleg un deck pe race sa il joc dar negasind oameni cu cartile pe care mi le trebuie le cer la comunitate.Bineinteles ca am si un tradelist ca tot omu unde oamenii care vor carti de la mine le cer la trade si as fi mai mult decat bucuros sa fac trade pt decku care vreau sa mil fac decat sa cer carti imprumut.Problema e ca nimanui nui trebe carti de la mine asa ca nu am ce tradeuri sa fac pt cartile de care am nevoie.Mai mult nici nu am bani astfel incat sa particit la toate eventurile si sa imi cumpar boxuri din care sa scot value pt trade.Avand in vedere aceste circumstante cum ai vrea sa imi fac un deck?.Sa zicem ca am mai incercat de cateva ori sa ma inteleg cu unii oameni pt un trade da fie si-au uitat cartile acasa si zic ca o sa le aduca data viitoare fie imi zic ca leau imprumutat etc.si astfel raman fara trade si carti si cu oamenii aia nu ma mai intalnesc dacat din ani in pasti.Deci revin.Cum sa imi fac un deck fara sa imprumut carti in cazu asta?

Pai depinde si cu cine faci trade, te-ai uitat prin wishlisturile oamenilor care stii ca au carti? Ai propus ceva? Ai facut trade cu 3 oameni for cards care le are nevoie al patrulea ca sa-ti iei tu ce ai nevoie? Nu trebuie sa bagi bani, trebuie sa insisti si sa faci oferte mai multor oameni pana iti faci rost de ce ai nevoie. Cand m-am apucat am avut deck-ul de uw aggro in 2 saptamani cu doar 5 carti imprumut, ca nu aveam ce sa trade-uiesc pe ele. Cand am trecut pe Naya am trimis la mures shocklands pe bonfire ca doar acolo am gasit. Daca vrei poti nu exista nu pot, exista nu vreau, daca ai nevoie de ceva te duci pana la om acasa daca a uitat sa-ti aduca cartile si se rezolva.

Ok amice.Pana caut oameni care au chef de trade tu mai putea ajuta cu ceva din ce am cerut?daca vrei facem trade.