Topic: WPN Organizer Level

Best WPN Store:    Bulgakov
New WPN Level:     Core
Number of events:     76
Delinquent / Returned ratio:     0%
New DCI members:     21
Maximum attendance:     21
Total unique players:    69

Benefiicile noastre ca și CORE lvl sunt:

http://www.wizards.com/WPN/Images/en/level2.jpg

    * Magic Gateway Event Support Kits provide you with suggestions for tournament and league formats you can run for your players - along with promotional prize cards to reward them.
    * All Gateway content and benefits
    * Friday Night Magic
    * Magic Prereleases
    * Magic Game Days
    * Same-day scheduling for both Casual and Rated events

Target-ul nostru este ADVANCED lvl care este și ultimul nivel. Beneficile acestuia sunt următoarele:

http://www.wizards.com/WPN/Images/en/level3.jpg

    * All Gateway and Core content and benefits
    * One additional event for all Core-level programs (i.e.: two FNMs each Friday instead of one)
    * Advanced Support kits
    * Access to WPN Premium Tournaments*
    * Access to Magic Grand Prix Trials*
    * Access to WPN Championship Qualifiers*
    * Access to additional From the Vault product (depending on product availability)
    * Post-scheduling (Advanced-level retail locations can schedule both Casual and Rated events up to seven days after the event has taken place)

Iar ca să atingem acest nivel avem nevoie de următoarele:

    * Report a minimum of 20 tournaments DONE
    * Maintain a delinquency rate of less than 10% DONE
    * Have a minimum of 100 unique people playing in your reported events
    * Run and report a single tournament with 32 players or more
    * Introduce 20 new players to WPN events

http://pwp.wizards.com/9212457895/Scorecards/Landscape.png

Re: WPN Organizer Level

Aia cu 100 giocatores individualos este realizabilă destul de uşor, o să o bat la cap pe Smaranda şi pe încă câţiva prieteni (aprox 5) să vină să joace la ceva turneu. Hmmm. De fapt, să văd cum fac să aduc vreo 3 cu mine la GameDay, poate reuşim să spargem bariera de 32 jucători la un turneu şi după aia mai vedem.

Re: WPN Organizer Level

Rares, Rares, imi place entuziasmul tau tongue
Cred ca sunt aproape 2 ani de cand m-am tot gandit cum sa fac sa avem eventul ala de 32 de oameni. Prima data m-am gandit la calificari, mai ales ca la prima editie de la noi au venit si de la Timisoara. Noi la pre, unde ne strangem cei mai multi, suntem in medie 20-22. Daca e sa aducem inca 10 oameni ar fi fain, dar greu realizabil. Putem bifa asta doar daca vorbim cu toti, personal, sa vina la un fnm si asa poate poate, altfel e greu smile
Pe langa asta, e nevoie de inca 30 de oameni noi...asta iarasi e ceva care ne va pune bete in roate smile

This is who i am!

Re: WPN Organizer Level

Run and report a single tournament with 32 players or more

ce se pune ca si tournament? FNM? Gameday? Re-pre?

Re: WPN Organizer Level

toranaga wrote:

Pe langa asta, e nevoie de inca 30 de oameni noi...asta iarasi e ceva care ne va pune bete in roate smile

Asta-i care tre realizata prima data, dupa aia un turneu de 32 de oameni e usor realizabila.

Re: WPN Organizer Level

benczi wrote:
toranaga wrote:

Pe langa asta, e nevoie de inca 30 de oameni noi...asta iarasi e ceva care ne va pune bete in roate smile

Asta-i care tre realizata prima data, dupa aia un turneu de 32 de oameni e usor realizabila.

Nu cred că sunt singurul om care ar putea aduce cu el încă cel puţin 2 persoane la un event. Trebuie puse nişte date limită, altfel ne tărăgănăm aiurea. Eu pot garanta încă 3 persoane în afară de mine pentru GameDay. Care, foarte probabil, se vor înergistra şi vor juca înainte de GD. Le pot garanta doar pentru atingerea ţintelor, după aceea nu cred că or să mai joace prea des, dar asta este. Din nefericire nu este un joc foarte încurajant pentru un începător şi acest lucru nu se va schimba prea curând. Mă uitam cu tristeţe peste deck-urile de la Paris şi pot spune că nu este un lucru bun faptu că acele cărţi care sunt definitorii şi esenţiale pentru a câştiga costă FIECARE bucată peste 20 dolari, dacă nu chiar mai mult.

Re: WPN Organizer Level

Sa aduci 30 de oameni noi e relativ greu, 30 de oameni noi si activi (cel putin momentan) mi se pare imposibil. 32 de oameni la un event e mai usor de realizat. Apropo Sergiu, avem 30 de fise de inscriere?:)

This is who i am!

Re: WPN Organizer Level

Run and report a single tournament with 32 players or more

imho cred ca este posibil sa strangeti la Pre/Re New Phyrexia numarul acesta magic, mai ales daca anuntati din timp si mai aduce fiecare al treilea cate 1 prieten cu el la concurs..

De ce este o steluta la GPT ?

Last edited by m0nstersnatch (2011-02-15 11:49:37)

Re: WPN Organizer Level

Si totusi, ce inteleg ei prin tournament? Event anume, pre-re, sau si turneu gen poty(caz in care nu am trecut deja de 32?)?
Asa multi oameni is interesati de Magic, macar sa vada cum ii. Strangem niste carti pentru deckuri extra de imprumut si ii momim pe toti in aceeasi zi tongue.

Re: WPN Organizer Level

Stelutza de care zicei:

*Additional requirements may apply to access these events. Please see the specific program web pages for more information.


@Ovi: Da am 30 de membership card-uri

http://pwp.wizards.com/9212457895/Scorecards/Landscape.png

Re: WPN Organizer Level

Sergiu, unde poti vedea detaliile despre store-ul tau, ca la Store Locator, nu este :-)

http://pwp.wizards.com/8213665314/Scorecards/Landscape.png

Re: WPN Organizer Level

Repet intrebarea mea.. ce inseamna Tournament?

Re: WPN Organizer Level

@ Spook -  înseamnă un eveniment sancționat. Și FNM-ul este un turneu sancționat.

@ Lehel - primești informațiile astea pe email, periodic

http://pwp.wizards.com/9212457895/Scorecards/Landscape.png

Re: WPN Organizer Level

eu cred ca cel mai usor la un FNM am putea aduna 32 de oameni (incat nu costa mai nimic sa participi)
Aducem noi deckuri, incercam sa aducem omeni noi/vechi si facem sa fim 32 la un fnm bine definit.
Dar sa avem 100 de membrii, nu cred ca putem sa facem doar daca facem rost de jucatori care "doar se inregistreaza"

Re: WPN Organizer Level

Acuma serios, sa aducem la un eveniment 32 de oameni ar fi ceva pozitiv, ca poate la unii prinde, nu? Dar faza cu sa se inregistreze lumea doar asa intr-o doara ca sa avem noi numerele, chiar vreti? pe bune? tongue Eu is de acord cu sa incercam sa promovam Magic, dar nu sa *ahem* trisam tongue

Re: WPN Organizer Level

pai clar ca trebuie sa il promovam si sa il mentinem promovat pt ca din cate stiu eu evaluarea asta se face anual.. si cum ai ajuns de la core la advanced, tot asa poti sa cazi de la advanced la core.

sa inscriem numai asa oameni "fictivi" nu are nici un sens... consumam nr DCI degeaba smile

Re: WPN Organizer Level

mihai wrote:

sa inscriem numai asa oameni "fictivi" nu are nici un sens...

Am un amic ce s-a apucat de Magic cam odată cu mine dar nu s-a ținut. Am discutat cu el recent de o eventuală ''revenire” și o să încep să-l aduc cu mine la FNM-uri.

Ideea mea era așa: facem lobby pe la amici/prieteni și vedem de care se prinde. Câțiva tot vor fi, ceea ce e ok. Am zis să vizăm GameDay pentru că e mai departe și e mai interesant pentru cei ce ar vrea să vină. Plus că ar fi un eveniment competitiv de calitate care va fi cu siguranță fain.

Who said anything about, ahem, cheating?

Re: WPN Organizer Level

Idem, eu oricum veneam cu cineva nou la gameday, mai am un amic care tot zice ca ar vrea sa mai joace Magic sa vada cum mai e(desi zicea ca a jucat acum enshpe mii de ani). Nu ar fi trisat cat ar fi doar adus toti oamenii care ar fi catusi de putin interesati in aceeasi zi:P.
(plus ca daca cumva am convinge jucatorii care vin doar ocazional sa participe cu totii intr-o zi tot am strange destui).

Re: WPN Organizer Level

M-am dus pe situl de WPN in contul meu si am vazut acolo 35X de persoane, dintre care multi din Cluj si zona, jucatori care au DCI si sunt dezactivati.
Ar trebui luat lista la puricat (eu asta fac pe zona Mures) si cautati pe Facebook, net, undeva, si incercat de readus vechii jucatori care din anume motiv s-au lasat.
Daca ai rezultate de 20% succes, tot e bine.

http://pwp.wizards.com/8213665314/Scorecards/Landscape.png

Re: WPN Organizer Level

Vai ce spamer harnic esti tongue

Re: WPN Organizer Level

Nu stiu daca e spam, ba chiar aici as da un punct negativ la Wizzards. Chiar ei ar trebui sa ne ajute ca sa reabilitam jucatorii vechi, in timp se schimba organizerii, datele userului raman doar la ei, ar trebui sa ne ajute sa ii aducem inapoi la joc.
Din pacate nu fac asta asa ca noi facem harvesting sa crestem comunitatea, sa incercam pe cei vechi sa ii readucem etc.

Stiu cazuri in care din cauza ca a fost o perioada fara activitate jucatorul, a pierdut contactul cu card game, dar acum a revenit. Deci se poate... nu cred ca e spamare smile si daca e considerat asa, ce sa fac, imi asum ...

http://pwp.wizards.com/8213665314/Scorecards/Landscape.png

Re: WPN Organizer Level

Tre un event mare gen PoTY sau Lex Day-ul iesenilor cu side events dupa cele 6 ture de calificare. Daca-i programat cu destula vreme inainte nu cred ca nu se fac 32.

Re: WPN Organizer Level

Si totusi, incercam chestia asta la GameDay?.

(fill the room with noobs!)

Re: WPN Organizer Level

Salutare tuturor,

revin cu actualizarea primului post legat de cerintele pentru a deveni advanced store.

Nu sunt sigur ca am indeplinit criteriul cu cele 100 de persoane, dar daca da atunci suntem deja Advanced.

Ca sa mentinem acest nivel trebuie sa mentin nivelul de delicventa scazut, dar in momentul de fatza nu prea mai functionam in paramentrii normali. Am 4 evenimente care asteapta sa fie upldatate, evenimente care nu le-am mai primit de la voi ca si comunitate. Le astept cu interes si sper sa rezolv problema cat mai rapid.

Acum ca si Rares paraseste Clujul, ramane doar Mihai si ceilalti organizatori, pe care-i rog sa-mi trimita de fiecare data cand fac un event un email  cu wer-ul exportat, ca sa-l pot prelucra.

Multumesc anticipat... si ne vedem in shop incepand de la anu big_smile

http://pwp.wizards.com/9212457895/Scorecards/Landscape.png