Topic: [Event] „Pregătiri” pentru PotY

Dragi tovarăși și pretini,

deoarece marele-eveniment-mare se află FOARTE aproape, am discutat cu restul echipei organizatorice și am dori să vă propunem o mică schimbare de program pentru următoarele 2 evenimente, și anume MSE-ul de pe data de 03 decembrie și ThNM-ul de pe 08 dec.

Astfel, pe 03 dec propunem un Standard Constructed (ăla normalu', fără restricții) iar pe 08 dec propunem un ISD Draft. Toate acestea pentru a vă oferi posibilitatea de a vă exersa și completa skill-urile ce se cer pentru PoTY.

Pentru a păstra măcar aparențele unei democrații, vă rog să puneți votul în concordanță cu părerile voastre personale. Voi ține deschis votul până joi seara. Vă mulțumim!

Echipa

Re: [Event] „Pregătiri” pentru PotY

Pe 3 nu-s in cj, dar daca imi faceti cadou de bine-ai-revenit la cluj un draft eu nu ma plang.

Re: [Event] „Pregătiri” pentru PotY

si eu o sa fiu plecat pe 3. goddamn it, chiar voiam sa vin in cazul asta. sad Eu doar vreau ca joi sa fie constructed.

NEEDS MOAR JACE...
http://pwp.wizards.com/3213663561/Scorecards/Landscape.png

Re: [Event] „Pregătiri” pentru PotY

Eu is de acord cu propunerea de draft. Poate sa fie si joi si sambata. Limited rules !

http://pwp.wizards.com/3213663536/Scorecards/Landscape.png

Re: [Event] „Pregătiri” pentru PotY

cat timp e si un standard, i'm ok. i suck at drafting

Re: [Event] „Pregătiri” pentru PotY

Aw, and no 2HG Sealed sad sad sad

Last edited by benczi (2011-11-29 17:08:38)

Re: [Event] „Pregătiri” pentru PotY

Nooooooooooooooo!!!!! Sunt plecat din Cluj pe 3 neutral

Can't we make it Standard/Draft? smile

Ca vad ca nu sunt singurul care ar vrea sa participe si e plecat weekendul asta.

Re: [Event] „Pregătiri” pentru PotY

George, asa suna propunerea lui rares: standard sambata, draft joi. Ai votat pt varianta inversa.
In principiu cred ca e ok sa fie si.un draft saptamana de inainte de poty, indiferent in ce zi. Astfel mai creste si pool-ul din comunitate...sa sara snapcasterii:))

http://pwp.wizards.com/3213663536/Scorecards/Landscape.png

Re: [Event] „Pregătiri” pentru PotY

Io vreau să joc Standard când mă întorc, adică pe 8.

Re: [Event] „Pregătiri” pentru PotY

Personal cred ca problema se reduce la: "ce vreti sa exersati inainte de PotY? Limited sau Constructed?" tongue

NEEDS MOAR JACE...
http://pwp.wizards.com/3213663561/Scorecards/Landscape.png

Re: [Event] „Pregătiri” pentru PotY

Juma de sala bagam un mini draft, restu joaca standard tongue.

Re: [Event] „Pregătiri” pentru PotY

Draft the ThNM e cam retardat... Ajungem pe la 1.00 dimineata acasa big_smile

Re: [Event] „Pregătiri” pentru PotY

Ionut wrote:

Draft the ThNM e cam retardat... Ajungem pe la 1.00 dimineata acasa big_smile

Nu cred. Să încerce lumea să ajungă la ora 7 acolo și există posibilitatea să fie doar 8, așa că se vor juca doar 3 runde. Estimativ la 12 plecăm de acolo, nu mai târziu.

Re: [Event] „Pregătiri” pentru PotY

Ar fi mai mult timp in weekend pentru un draft. Majoritatea vor standard si draft in saptamana aceasta insa se pare ca exista probleme cu privire la zilele cand sa fie jucate. 
Nu mai bine initiezi un poll de votare cu doua variante?
1. Standard - sambata; Draft - Joi
2. Draft - Joi; Standard - Sambata

http://pwp.wizards.com/3213663536/Scorecards/Landscape.png

Re: [Event] „Pregătiri” pentru PotY

TudorGrigoroaia wrote:

Ar fi mai mult timp in weekend pentru un draft. Majoritatea vor standard si draft in saptamana aceasta insa se pare ca exista probleme cu privire la zilele cand sa fie jucate. 
Nu mai bine initiezi un poll de votare cu doua variante?
1. Standard - sambata; Draft - Joi
2. Draft - Joi; Standard - Sambata


asta a fost tare.... smile))))
imi aduce aminte de parodii de voturi la OTV smile
"deci vreti 1... sau nu 2..sau 2, care defapt e 1?"



respuns corect: "..sau...."

Re: [Event] „Pregătiri” pentru PotY

TudorGrigoroaia wrote:

Ar fi mai mult timp in weekend pentru un draft. Majoritatea vor standard si draft in saptamana aceasta insa se pare ca exista probleme cu privire la zilele cand sa fie jucate. 
Nu mai bine initiezi un poll de votare cu doua variante?
1. Standard - sambata; Draft - Joi
2. Draft - Joi; Standard - Sambata

Tudorakis, nu voi mai face alt sondaj, este inutil. Plus, mai bagă un ochi pe sondajul din acest topic și vei vedea că bătaia nu se dă pe ”în ce zi jucăm draft”, ci dacă jucăm standard/draft sau standard/standard. Mâine seara vom ști.

Re: [Event] „Pregătiri” pentru PotY

Spoook wrote:
TudorGrigoroaia wrote:

1. Standard - sambata; Draft - Joi
2. Draft - Joi; Standard - Sambata

asta a fost tare.... smile))))

dap. bune optiuni smile)

Re: [Event] „Pregătiri” pentru PotY

Rarres wrote:
TudorGrigoroaia wrote:

Ar fi mai mult timp in weekend pentru un draft. Majoritatea vor standard si draft in saptamana aceasta insa se pare ca exista probleme cu privire la zilele cand sa fie jucate. 
Nu mai bine initiezi un poll de votare cu doua variante?
1. Standard - sambata; Draft - Joi
2. Draft - Joi; Standard - Sambata

Tudorakis, nu voi mai face alt sondaj, este inutil. Plus, mai bagă un ochi pe sondajul din acest topic și vei vedea că bătaia nu se dă pe ”în ce zi jucăm draft”, ci dacă jucăm standard/draft sau standard/standard. Mâine seara vom ști.

ummm... wrong?
pollul are urmatoarele, din cate mi-am dat seama:
1: draft joi, standard sambata
2: standard joi, standard sambata
3: standard joi, draft sambata.
4: whatever

YOU ARE UNFIT TO RULE US, OH MIGHTY FALSE LEADER.

eu am votat 3, dar meh, e ok oricum tongue
Edit: sa nu mai fie confuzie, sa nu va uitati la ordinea cuvintelor ca fiind si zilele asa. Nu e vorba de joi/sambata, cum ar trebui sa fie, ci sambata/joi. wink

Last edited by Ionut (2011-11-30 12:44:57)

Re: [Event] „Pregătiri” pentru PotY

Yep, am gresit:)) dar trebuie sa recunoasteti ca a fost funny...de fapt am vrut sa zic sa alegem ziua pentru draft.

http://pwp.wizards.com/3213663536/Scorecards/Landscape.png

Re: [Event] „Pregătiri” pentru PotY

Votul a fost închis.
Programul e clar:

Sâmbătă, 03 dec, MSE Standard Constructed (veniți cu decklisturi)
Joi, 08 dec, ISD Booster Draft. Încercați să ajungeți între 6:30 PM și 7 PM în Bulgakov.

Ne vedem sâmbătă!

Rareșul

Re: [Event] „Pregătiri” pentru PotY

S-ar putea să întărzii azi vreo jumătate de oră, puteți întârzia și voi, dacă vreți.

Re: [Event] „Pregătiri” pentru PotY

Vă anunțăm că draftul de mâine, 08 decembrie, se va ține în BioCafe (Coșul Verde), de la ora 18:30. Bulgakov au ceva mare-eveniment-mare și nu mai au locuri nicăieri. Adresa, în caz că n-o știți sau n-ați mai fost, este nr. 13, Piața Avram Iancu. Ne vedem acolo!