Topic: Schimbari noi de Noiembrie

Din luna aceasta minunata incepem colaborarea oficiala cu Gamerz  Pub, si speram ca in cel mai scurt timp sa obtinem statutul de organizer, dar modificarea asta vine cu schimbari (bune sau proaste) e la latitudinea voastra sa decideti.

Schimbari la organizarea evenimentelor

In primul rand trecem la 2 evenimente pe saptamana, sambata ramane dedicata drafturilor (game day/release sau prerelease) si vinerea o sa fie rezervata evenimentelor de toate culorile (FNM in momentul in care se termina cu birocratia).
La drafturi pretul va creste la 60 ron/persoana (reducerea de 50 ron pentru drafturi a disparut) in timp ce prizepool-ul va sc... neah ramane la fel (se si adauga, read below).
Eventurile de vineri vor costa 30 ron cu 2 boostere in prizepool, daca nu va da la calcule cititi mai jos.

Reinvie Poty (player of the year)!!!!!!

Toate evenimentele din acest Noiembrie pana anul viitor in Septembrie vor  fi luate in calcul pentru Poty, ceea ce inseamna ca se vor totaliza numarul de participari, egaluri (1pct) si victorii (3pct) obtinute pe parcursul anului rezultand un clasament final. La sfarsitul perioadei va fi un mare concurs mare, unde primii 8 oameni in ordinea punctelor vor avea intrarea gratuita.
Bunn, acum sa lamuresc si neconcordanta intre pretul box-ului si preturile drafturilor/celorlalte evenimente. Din pretul drafturilor o sa ramana de la fiecare jucator 0.3 booster nealocat care va intra in prizepool-ul de la Poty, pentru evenimentele variate 0.4 booster/jucator face acelasi lucru. Ceea ce inseamna un prizepool substantial la finalul anului.

Organizarea Poty sa mai fi pusa la punct pana atunci dar sigur va fi un eveniment mixt standard/draft.

What do you guys think?

http://pwp.wizards.com/5107146130/Scorecards/Landscape.png

Re: Schimbari noi de Noiembrie

Looking forward to that.

Re: Schimbari noi de Noiembrie

Un viitor frumos prevad pentru aceasta colaborare.  Sunt incantat de faptul ca vom avea un loc si pentru FNM-uri. A trecut mult timp...
Despre Poty va pot spune din experienta ca merita, in urma cu cativa ani se strangeau peste 30 de oameni la Cluj pentru un eveniment mixt de standard+draft iar primii 8 din clasament nu plateau nimic si aveau sanse la premii substantiale. Pentru locul 2, in 2012, am luat 40 de boostere.

Am o propunere in ceea ce priveste FNM-ul, cel putin pentru perioada imediat urmatoare Noiembrie-Decembrie, propun sa tinem 2 drafturi speciale (unul cu cube-ul bine cunoscut de catre majoritatea dintre voi) iar al doilea cu un nou cube, la care muncesc de cateva saptamani si care va fi gata in maximum 2 saptamani, axat in jurul artefactelor - 360 de carti care fie sunt artefacte fie au mentionat cuvantul 'artifact' in text - si care sper ca va fi o experienta placuta si inedita. M-ar interesa de pe acum sa stiu daca sunt doritori pentru ambele sau pentru doar unul dintre eventuri. In curand planuiesc sa postez pe forum un mesaj introductiv atat pentru cube-ul meu de baza (Cube77) cat si pentru cube-ul de artefacte(Artifactory)  pentru ca voi sa va familiarizati mai bine cu ideea si cu continutul.

In ceea ce priveste standard-ul in Cluj cred ca suntem pe calea cea buna deoarece deja avem aproximativ 8 membri ai comunitatii care aduna carti pentru un deck competitiv. Nu mai ramane decat sa inauguram cu un Standard FNM in viitorul apropiat. Chiar si deckurile mai putin competitive sau foarte agresive(dar nu la fel de scumpe) au sanse reale de a castiga un FNM.

O ultima idee ar viza un event marca 'Spread the Magic' care sper sa fie organizat cat mai curand si prin intermediul acestuia sa putem invita noi persoane la eventurile noastre saptamanale.

Long live ManaReserve, the true follower of Gameflux.

Last edited by TudorGrigoroaia (2014-10-30 20:38:03)

http://pwp.wizards.com/3213663536/Scorecards/Landscape.png

Re: Schimbari noi de Noiembrie

I just hope we don't get buttfucked again. Cat despre vineri as vrea si eu sa facem pentru inceput niste Cuburi.

NEEDS MOAR JACE...
http://pwp.wizards.com/3213663561/Scorecards/Landscape.png

Re: Schimbari noi de Noiembrie

Nice!

Imi place ideea de Artifacts cube, dar vineri pentru mine nu-i bun, so I can't make it sad. Joi ar fi o zi mai faina pentru evenimente, sau miercuri, sau marti, sau luni wink.  Next abia astept sa vina deckurile de commander big_smile.

Re: Schimbari noi de Noiembrie

Silviu wrote:

I just hope we don't get buttfucked again.

rly hope u`r not getting buttfucked again lol

Re: Schimbari noi de Noiembrie

Felicitari TehAuthor si ManaReserve pentru noua colaborare, sper si eu sa fie de bun augur. Schimbarile ce vin imi par foarte bune si stiu ca they have been given a lot of thought.

Nu sunt membru activ in comunitate de foarte multa vreme, dar am prins drag de ea, si ma cuprind bucuriile prin diverse locuri cand vad ca e in crestere, dat fiind trecutul recent tumultuos. Multumesc celor care s-au implicat / se implica in continuare si sper sa pot ajuta la randul meu.

Re: Schimbari noi de Noiembrie

Good Stuff !

Din pacate nici ptr mine nu e vinerea o zi prea stralucita . sad

http://pwp.wizards.com/8300100108/Scorecards/Landscape.png

Re: Schimbari noi de Noiembrie

m0nstersnatch wrote:
Silviu wrote:

I just hope we don't get buttfucked again.

rly hope u`r not getting buttfucked again lol

Missing out... lol

On topic: dacă e cube, orice fel, sunt interesat.

Last edited by Vlad (2014-11-04 08:41:15)

Re: Schimbari noi de Noiembrie

@Vlad Nu primesti mail cand sunt evenimente?

NEEDS MOAR JACE...
http://pwp.wizards.com/3213663561/Scorecards/Landscape.png

Re: Schimbari noi de Noiembrie

Ba da, dar pe ceva mail pe care nu intru decât din an în paște.