Topic: Do NOT draft on Magic Online. You are being scammed by players who hav

https://www.reddit.com/r/magicTCG/comme … h=4033f939
TL;DR MTGO's new draft league format is severely broken. You're getting fucked.

TL;DR 2:
- late night with few players
- teams enter draft pods
- chance they will end up together is big
- they coordinate colors
- most likely you will not play with people from the pod you drafted
- you can draft powerful colors and let good card to your teammate
- everyone ends up with powerful decks

Re: Do NOT draft on Magic Online. You are being scammed by players who hav

Am avut impresia asta de mai multe ori în timpul unor meciuri: eram efectiv spulberat de deck-uri extrem de bune în culorile respective. Oricum conceptul de Draft League este o vomă.

Re: Do NOT draft on Magic Online. You are being scammed by players who hav

Severely broken si getting fucked e un pic exagerat. In mare parte fiindca e un numar restrans de oameni care vor sa faca efortul necesar pentru asta. O sa dai de cate-un deck de asta la fiecare cate meciuri? 10? Ca la fiecare 2 nu cred.

Rares, nu ai avut cumva impresia asta si in 8man drafts sau in real life dar s-a pierdut in statistica? tongue

Last edited by sirIO (2017-06-22 07:48:35)

Re: Do NOT draft on Magic Online. You are being scammed by players who hav

sirIO wrote:

Severely broken si getting fucked e un pic exagerat. In mare parte fiindca e un numar restrans de oameni care vor sa faca efortul necesar pentru asta. O sa dai de cate-un deck de asta la fiecare cate meciuri? 10? Ca la fiecare 2 nu cred.

Rares, nu ai avut cumva impresia asta si in 8man drafts sau in real life dar s-a pierdut in statistica? tongue

I like your comments, man, I really do: you always seem to have a good grasp on things.
Ca să-ți răspund la întrebare: nu am fost destul de exhaustiv în explicația mea. Allow me to elaborate: dădeam destul de des (suficient căt să nu mai fie doar o impresie) de deck-uri în aceleași culori ca și mine dar cu o calitate net superioară a cărților pe care le avea respectivul la dispoziție. Statistică clară nu am, deci părerea mea nu contează. tongue