Re: Cranial Insertion

singerete wrote:

Mie poti sa-mi scoti tradeucere si si site owner ca pana la urma domeniul e al Bulinutzei tongue

Mie poti sa-mi pui editing sau ceva de genul asta.

Da, fara link-uri catre alte limbi atunci, dar o sa pun link in banner-ul cu Cranial Insertion catre articolul original unde o sa existe link-uri si catre celelalte limbi.

da crezi ca am stiut ca domeniul e a ei tongue

primesti atunci traducator si editor (ca sigur va fi cazul in care si tu vei fi nevoit sa ne ajuti la traducere tongue )

si ok cu link catre original (si poate un "tradus de x" undeva ? )

102

Re: Cranial Insertion

Heh, eu am scos doar banu din buzunar pentru domeniu tongue. Poți să mă listezi la admin dacă chiar au ei nevoie de așa ceva, dar probabil că nu. Lasă doar oamenii care chiar se ocupă de traducere.

În altă ordine de idei, m-am adâncit în tainele php-ului și mă apropiu cu finalizarea unui plugin pentru wordpress care să se ocupe pe viitor de automatizarea postării traducerii. Voi reveni cu detalii. Cam pe când trebuie să fie gata? big_smile

Re: Cranial Insertion

Ma hai sa va zic eu ceva cu pluging-ul lu peste.

Cand scrii un articol poti seta o data cand sa apara articolul pe site, asa ca daca noi stim ca Cranial-ul lor apare in data x atunci setam data x plus cu 1 ora dupa ce apare la ei (ma gandesc ca oricum au o ora anume cand publica). Sau putem sa-l setam sa-l puna la 1 zi dupa data respectiva.

Nu e o chestie automatizata, dar oricum cel care introduce articolul (probabil eu) pot seta chestia aia.

http://pwp.wizards.com/9212457895/Scorecards/Landscape.png

Re: Cranial Insertion

Gata, setat link catre original in banner, pus traducator si scriitor.

LE: As avea nevoie de putin ajutor din partea celor care se au cu paginile web. Am nevoie de un spatiu de stocare a diferite imagini care le folosesc pe site-ul gameflux. Pana acum mergea sa stochez aceste fisiere media pe gameflux, dar mai nou primesc ceva eroare si nu mai pot.

Va multumesc anticipat.

http://pwp.wizards.com/9212457895/Scorecards/Landscape.png

Re: Cranial Insertion

singerete wrote:

Ma hai sa va zic eu ceva cu pluging-ul lu peste.

Cand scrii un articol poti seta o data cand sa apara articolul pe site, asa ca daca noi stim ca Cranial-ul lor apare in data x atunci setam data x plus cu 1 ora dupa ce apare la ei (ma gandesc ca oricum au o ora anume cand publica). Sau putem sa-l setam sa-l puna la 1 zi dupa data respectiva.

Nu e o chestie automatizata, dar oricum cel care introduce articolul (probabil eu) pot seta chestia aia.

Din cate am inteles din toate discutiile de aici, problema e ca nu se stie exact data la care apare articolul pe site-ul lor. De aici toata problema cu crearea unui script, bla bla...

This is who i am!

106

Re: Cranial Insertion

Înainte de toate vreau să spun: foarte bună treabă, Laura! Pot spune că am înţeles toate explicaţiile pe care le-am citit.

Un mic nod în papură doar:

Î: Adversarul meu mă atacă cu o creatură mare și urâtă pe care aș vrea să o blochez cu Leaden Myr. Mai am pe masă un Nim Deathmantle și suficiente land-uri încât să pot produce .

Încât să pot produce ce? (Cred că ai uitat să scrii mana)


Good job, anyhow!

Re: Cranial Insertion

Vlad wrote:

Înainte de toate vreau să spun: foarte bună treabă, Laura! Pot spune că am înţeles toate explicaţiile pe care le-am citit.

Un mic nod în papură doar:

Î: Adversarul meu mă atacă cu o creatură mare și urâtă pe care aș vrea să o blochez cu Leaden Myr. Mai am pe masă un Nim Deathmantle și suficiente land-uri încât să pot produce .

Încât să pot produce ce? (Cred că ai uitat să scrii mana)


Good job, anyhow!

de acolo lipseste un simbol de "3 mana colorless"

@sergiu cum a zis si Ovi problema este ca nu stim exact ora la care apare si dupa aparitie noi avem 1 ora la dispozitie sa punem articolul, de asta avem nevoie de ceva automatizat
iar de depozitare..ce eroare primesti? nu mai este loc?...despre ce marimi vb aici? picasaweb? free hosting?

Re: Cranial Insertion

Works picassa. Tnx.

http://pwp.wizards.com/9212457895/Scorecards/Landscape.png

Re: Cranial Insertion

npc

de la Eli:
"It looks nifty! big_smile I speak very little Romanian, so I'll assume that
it makes sense to those that speak it better.

After you let me know the MTGS usernames for those involved, they'll
need to go to MTGS, click User Control Panel, and then Groups < stanga jos Group Memberships > to make
a membership request to join the Writer Group. Then you'll be able to
see my article for next week, which has been done for a couple days.
wink It's a weird one, though"

edit.. ELi e online.. eu deja am acces la noul articol smile daca faceti request primiti si voi acces si putem sa incepem traducerea <<LIVE>>
in caz ca se intampla ceva si nu primiti acces dar doriti sa incepeti traducerea (sau doar sa vedeti noul articol) anuntati-ma si o sa va trimit prin mail articolul

Last edited by Spoook (2010-12-15 18:42:34)

Re: Cranial Insertion

Vlad wrote:

Înainte de toate vreau să spun: foarte bună treabă, Laura! Pot spune că am înţeles toate explicaţiile pe care le-am citit.

Încât să pot produce ce? (Cred că ai uitat să scrii mana)


Good job, anyhow!

Thanks a lot smile Simbolul de 3 mana colorless exista in traducerea mea, tot ce pot sa banuiesc e ca s-a pierdut "in transport" tongue

@Spoook: trimis request pentru writers forum.

Re: Cranial Insertion

"I've added you to the writer group, and sent a request for each of you
to be added to the Cranial Translation mailing list. smile Once we're
done writing, we send a note to <censored> to say
that it's ready; then if you have any questions, send a reply. Once
your translations are done, send a link to where they will appear to
the Translation list so they can be included in the English version as
well.

Welcome aboard! big_smile"

Last edited by Spoook (2010-12-15 18:50:33)

Re: Cranial Insertion

Trimis si eu.

http://pwp.wizards.com/9212457895/Scorecards/Landscape.png

Re: Cranial Insertion

seen the article. all I can say is: good luck to the translator lol

114

Re: Cranial Insertion

singerete wrote:

Ma hai sa va zic eu ceva cu pluging-ul lu peste.

Cand scrii un articol poti seta o data cand sa apara articolul pe site, asa ca daca noi stim ca Cranial-ul lor apare in data x atunci setam data x plus cu 1 ora dupa ce apare la ei (ma gandesc ca oricum au o ora anume cand publica). Sau putem sa-l setam sa-l puna la 1 zi dupa data respectiva.

Nu e o chestie automatizata, dar oricum cel care introduce articolul (probabil eu) pot seta chestia aia.

No, mă rog, voi știți. Eu am înțeles că nu se știe exact când apare articolul.

Re: Cranial Insertion

ai inteles bine, si te rog sa continui cu eforturile pt a realiza un script care sa ne ajute...

multumesc