Re: [Event] EDH/Commander Multi 08.01.2011

Daca acceptam proxy-uri pe ideea ca suntem la inceput nu avem niciun criteriu obiectiv dupa care sa decidim cand se termina newbinessul asta tongue

Do we really have to make EDH competitive as well?

Re: [Event] EDH/Commander Multi 08.01.2011

Nu. Rămâne cu posibilitatea de a avea generalul proxy și atât.

http://pwp.wizards.com/9212457895/Scorecards/Landscape.png

Re: [Event] EDH/Commander Multi 08.01.2011

Vlad wrote:

Sakashima? Hai, ştii că vrei să-l furi pe Thraximundar tongue

Been there, done that.. Ba chiar, la un pas de a-l clona pe emrakul tongue.

Anyway, dupa lungi deliberari... da, o sa joc Sakashima the Impostor

Re: [Event] EDH/Commander Multi 08.01.2011

Desi nu o sa pot veni de data asta la EDH, o sa particip cu siguranta la urmatoarele sesiuni, asa ca:

1. sunt pentru league rule atat din punct de vedere al regulilor de joc , cat si flavor-wise daca se poate spune asa smile
2. generalul pe care il joc acum e Jhoira of the Ghitu. desi inca nu stiu daca o sa ramana tot ea ca "generala" si in continuare
3. nu sunt de acord cu proxy-uri pt EDH. Daca vreti proxyuri putem juca cube-draft tongue

Re: [Event] EDH/Commander Multi 08.01.2011

Finally decided. Let it be Erik's daughter, Saffi.

Intrebare: pot sa joc gold bordered Eternal Witness?

Re: [Event] EDH/Commander Multi 08.01.2011

Are cineva de împrumut pt sâmbătă landuri de Ravnica?

Azorius Chancery
Simic Growth Chamber
Selesnya Sanctuary

Re: [Event] EDH/Commander Multi 08.01.2011

Am eu unele dintre alea.

http://pwp.wizards.com/9212457895/Scorecards/Landscape.png

Re: [Event] EDH/Commander Multi 08.01.2011

agh, tot ratez subforumul de events.

Deci, ramane cu generalul ca proxy si nimic altceva?

(data viitoare il am pe bune, promit!)

Re: [Event] EDH/Commander Multi 08.01.2011

Da, asa ramane.

http://pwp.wizards.com/9212457895/Scorecards/Landscape.png

Re: [Event] EDH/Commander Multi 08.01.2011

Pe cand urmatorul EDH? Ca a fost bestial. Pacat ca n-am apucat sa joc si cu ceilalti participanti.

http://pwp.wizards.com/9212457895/Scorecards/Landscape.png

Re: [Event] EDH/Commander Multi 08.01.2011

Pai nu ati jucat multy?

Re: [Event] EDH/Commander Multi 08.01.2011

La o masă au fost 5, iar la cealaltă 4 cu Planechase smile

Re: [Event] EDH/Commander Multi 08.01.2011

Sper ca urmatorul sa fie cat de repede big_smile Am apucat sa joc la amandoua mesele si a fost fun la ambele. A fost interesant sa vad amandoua variantele. Varianta cu Planechase, in ciuda faptului ca face totul un pic mai complicat,  in acelasi timp face jocul si mai fun. Diferitele planes-uri putand schimba radical situatia pe masa. Asa Ajungand de la "haha iti omor Nicol Bolas, Planeswalker  cu Nicol Bolas" datorita unearth-ului sau la a casta o vraja jmechera de cate doua ori...sau la a reusi un lockdown interesant cum a facut Vlad cu The Eon Fog si Frozen Aether si alte chestii interesante.
Si meciul de la masa fara Planechase a fost interesant. Aici Sakashima the Impostor a lui Gabi a copiat in fel si chip pe toata lumea.... Din primele ture un Deep-Sea Kraken  astepta sa fie dezlantuit, iar cana a ajuns in joc a muscat din viata adversarilor. Un "kraken" am adus si eu pe masa sub forma unui Taurean Mauler de 17/17 dar asta nu a mai scapat din lant. Si inca o faza care m-a distrat... cand a jucat Laura Sunblast Angel  si Gabi la tapat in raspuns la abilitatea acestuia, facand-ul astfel sa se distruga si pe el smile)
Astept cu drag sa mai jucam, sa vedem ce confruntari epice mai rezulta tongue

Last edited by Flobo (2011-01-10 15:32:30)

Re: [Event] EDH/Commander Multi 08.01.2011

Nu ai mai stat sa vezi ce lupta surda am dat in 3, eu - Gabi - Laura. La 10 viata am zis ca dau concede ca doar landuri imi veneau de pe top si tot in contratimp orice vraja smile. Gabi zice sa nu dau ca o salvez pe laura o tura (el urma sa ma omoare). Zic ok, astept tura mea (nu mai tin minte cum am supravietuit tura respectiva la atacul lui gabi, cred ca nu m-a atacat pe mine totusi) imi vine wrath of god de pe top...restart. Eu tot la 10 viata, laura 40+, gabi undeva pe la 90. Urmatoarea ora a fost distractiva: Gabi a tot incercat sa ma omoare, eu tot blocam datorita unui enchantment pe care Laura a fost binevoitoare sa il joace (nu mai tin minte numele) dar prin care orice creatura care ataca isi pierdea flying-ul big_smile. Din incapatanare am tot ramas in joc, devenind un joc obositor dupa 9 ore de edh. Laura a jucat de vreo 2 ori acelasi eldrazi care ii tot revenea din deck big_smile, Gabi ii copia/fura/clona tot ce juca, eu ma faceam mic sa nu cumva sa mai supar pe cineva; intre timp mai blocam cu cine stie ce pitula super-mega-flyerii lui gabi. S-a suparat si Laura pe mine ... si-a distrus enchant-ul, a inceput sa dea si ea in mine...tot fara rezultat. Obositi de atata magic si nemancat...am facut pace, ne-am strans lucrurile si am zis ca ne batem data viitoare tongue

This is who i am!

Re: [Event] EDH/Commander Multi 08.01.2011

Late post: Ce părere aveţi despre Serra Ascendant în EDH? Eu unul cred că un 6/6 Flying Lifelink (zic asta pt că e mai probabil să avem 30 viaţă într-un EDH decât în mod normal, deşi, desigur, poate ne pică după ce ne-o atacat lumea şi nu mai suntem la 30 viaţă) la 1 mana e cam absurd...

Re: [Event] EDH/Commander Multi 08.01.2011

Ii ok, carte acceptabila. De obicei ii sau tinta mare, sau atrage lumea sa dea in tine, deci se balanseaza cumva tongue