Re: Magic 2012 Core Set

Ceva reprint-uri:

Elite Vanguard
Levitation
Grim Lavamancer
Incinerate
Manic Vandal
Overrun
Primeval Titan
Rites of Flourishing
Quicksilver Amulet
Kraken's Eye & co.

Btw rarres, uita-te de doua ori la grim lavamancer tongue

Last edited by Trickster (2011-06-22 06:33:51)

Re: Magic 2012 Core Set

Personal Quicksilver Amulet cred ca o sa imi placa. Nu stiu pe moment cat e de jucabil, dar ca idee imi place.

http://pwp.wizards.com/8213665314/Scorecards/Landscape.png

Re: Magic 2012 Core Set

Bye Bye Overwhelming Stampede

Hello Incinerate cool

Re: Magic 2012 Core Set

Sa inteleg ca iese boltul din coreset? smile
Daca e primeval titan, foarte probabil o sa fie toti titanii

This is who i am!

Re: Magic 2012 Core Set

Nu-i garantat... poate o sa fie doar frost si inferno, sau poate chiar doar inferno. Also, da, bolt-ul iese... oricum o sa avem o scurta perioada in care o sa fie in acelasi standard bolt, incinerate si grim lavamancer. Ouch.

Re: Magic 2012 Core Set

Trickster wrote:

Btw rarres, uita-te de doua ori la grim lavamancer tongue

I am looking and I am liking.
Incinerate. I like that too.
Va pute dacă nu avem Lightning Bolt, însă...

LE: artwork-ul la Islanduri arată FOARTE bine. Cel mai bine dintre toate landurile. După aceea vin Swamp, Plains, Mountain, Forest. Părerea mea...

Last edited by Rarres (2011-06-22 07:25:57)

Re: Magic 2012 Core Set

Trickster wrote:

Nu-i garantat... poate o sa fie doar frost si inferno, sau poate chiar doar inferno. Also, da, bolt-ul iese... oricum o sa avem o scurta perioada in care o sa fie in acelasi standard bolt, incinerate si grim lavamancer. Ouch.

Primevalul e reprint sigur. Apare in Card Gallery-ul M12 de pe site-ul oficial.

http://pwp.wizards.com/9212457895/Scorecards/Landscape.png

Re: Magic 2012 Core Set

Trickster wrote:

Nu-i garantat... poate o sa fie doar frost si inferno, sau poate chiar doar inferno. Also, da, bolt-ul iese... oricum o sa avem o scurta perioada in care o sa fie in acelasi standard bolt, incinerate si grim lavamancer. Ouch.

Primeval Titan  e confirmat deja pe site si la fel si inferno tonguehttp://www.wizards.com/magic/tcg/articl … c2012/cig#

Re: Magic 2012 Core Set

Neat. Daca-l reprinteaza pe ala si nu printeaza frost, they suck tongue

Re: Magic 2012 Core Set

Pft. Albastru a avut doi titani o vreme!

Re: Magic 2012 Core Set

singerete wrote:
Trickster wrote:

Nu-i garantat... poate o sa fie doar frost si inferno, sau poate chiar doar inferno. Also, da, bolt-ul iese... oricum o sa avem o scurta perioada in care o sa fie in acelasi standard bolt, incinerate si grim lavamancer. Ouch.

Primevalul e reprint sigur. Apare in Card Gallery-ul M12 de pe site-ul oficial.

Ai raspuns cu o secunda mai repede ca mine tongue

Re: Magic 2012 Core Set

Nu vad de ce ar strica setul de titani, de ce ar printa doar 1, 2 sau doar 3....
Ar fi aiurea pentru celelalte culori daca nu i-ar printa pe toti, parerea mea.

This is who i am!

Re: Magic 2012 Core Set

Io-s de acord, dar noah, locuri libere pentru mitice nu prea is, si wizards n-o sa vanda setul doar cu reprint-uri. Din punctul meu de vedere, asta sustine si mai mult ideea ca chandra, garruk si jace o sa fie noi.

Last edited by Trickster (2011-06-22 08:44:56)

Re: Magic 2012 Core Set

O logica este in a fi altele PW decat cele asteptate, nu de alta dar de ce a aparut 2 deja la ei pe site (Sorin si Gideo) si celelalte nu? Ceva nu pusca ...

http://pwp.wizards.com/8213665314/Scorecards/Landscape.png

Re: Magic 2012 Core Set

Restul n-o mai fost in core set, Chandra Jace si Garruk ar fi la al 4-lea reprint, fara a lua in considerare promo-uri si duel deck-uri.

Re: Magic 2012 Core Set

Dar nici Gideon n-a fost in coreset...

Re: Magic 2012 Core Set

Exact asta si zic. Sorin si Gideon is la al 2-lea print, primul de core set, pe cand ceilalti 3 au fost reprintati de o gramada de ori. Ca sa vanda core setul au nevoie totusi de ceva chase mythics.

193

Re: Magic 2012 Core Set

Gideon in a corset... that I don't wanna see tongue

si mie mi se pare natural sa fie toti fratii titani. frosty mi se pare ca apare deja pe o carte albastra (frost breath sau cum ii zice)

Re: Magic 2012 Core Set

Ba ar putea să lase PW așa cum sunt, căca-m-aș pe capu' lor de profitori! Nici n-am transpirat bine cu New Phyrexia și poc! Alt set, alți bani, altă dixtracție. Mă disperă cu ”chase mythics” în Core-Set. De fapt, mă disperă chestia asta în ORICE set.

Re: Magic 2012 Core Set

Rarres wrote:

Ba ar putea să lase PW așa cum sunt, căca-m-aș pe capu' lor de profitori! Nici n-am transpirat bine cu New Phyrexia și poc! Alt set, alți bani, altă dixtracție. Mă disperă cu ”chase mythics” în Core-Set. De fapt, mă disperă chestia asta în ORICE set.

Amen to that bro'!

http://pwp.wizards.com/8213665292/Scorecards/Landscape.png

Re: Magic 2012 Core Set

Rarres wrote:

Ba ar putea să lase PW așa cum sunt, căca-m-aș pe capu' lor de profitori! Nici n-am transpirat bine cu New Phyrexia și poc! Alt set, alți bani, altă dixtracție. Mă disperă cu ”chase mythics” în Core-Set. De fapt, mă disperă chestia asta în ORICE set.

Amu scuze, Rarres, da' eu nu vad pe nimeni de la noi sa joace legacy, si magic ii o afacere... nu-s mai profitori de cat o fost cand o creat jocul.

Re: Magic 2012 Core Set

Trickster wrote:

Amu scuze, Rarres, da' eu nu vad pe nimeni de la noi sa joace legacy, si magic ii o afacere... nu-s mai profitori de cat o fost cand o creat jocul.

Nu te scuza, că n-ai di ce, sunt relativ nou în jocul ăsta și nu am pretenția că le știu pe toate, însă miticele și frecvența cu care apar seturi noi mă cam enervează. Și astea sunt adiții noi, de pe la Lorwyn, parcă, deci mi se pare că SUNT mai profitori...

Re: Magic 2012 Core Set

Trickster wrote:

... nu-s mai profitori de cat o fost cand o creat jocul.

.. definitiv sunt ! In 1999 Hasbro a cumparat Wizards of the Coast cu $325.000.000 - 100% cu intentia de a face profit pe termen lung !

Re: Magic 2012 Core Set

Yeah, pai de obicei scopul unei afaceri e sa se extinda si sa scoata profit mai mare... Magic nu ar fi ce e azi daca Wizards nu ar "lua pielea" de pe noi. Nu stiu cum era Magicul inainte, dar ce e sigur e ca e un joc pe bani. Dai bani si primesti carti. Acuma cat de multi bani dai si prin urmare cat de bune is cartile pe care le primesti asta depinde de cat de mult vrei sa castigi...

Nu ii ca si cum Magic-ul nu iti ofera mai multe posibilitati. Nu iti place competitive si concesiile pe care le implica, joci casual.

Re: Magic 2012 Core Set

Rarres wrote:

Nu te scuza, că n-ai di ce, sunt relativ nou în jocul ăsta și nu am pretenția că le știu pe toate, însă miticele și frecvența cu care apar seturi noi mă cam enervează. Și astea sunt adiții noi, de pe la Lorwyn, parcă, deci mi se pare că SUNT mai profitori...

Asa, un pic is, in sensul ca seturile is mai mici, deci mai putin efort din partea lor. Anyway, sa nu uitam ca wizards nu scoate profit din piata secundara... but who knows, s-or mai fi schimbat si preturile recomandate la boostere, n-am stat sa urmaresc.

Anyway, daca vrem sa investim mai putini bani in joc... poate daca lanseaza oficial modern magic sa aderam la el? Jucam mai mult edh? tongue