Topic: EDH 9 aprilie?

Daca tot s-a mutat MSE-ul duminica vrea cineva sa vina la un EDH maine de pe la 13:00 in Bulgakov? Deocamdata suntem 4: Ioana, Silviu, Gabi si eu. Anybody else? tongue

Re: EDH 9 aprilie?

EU as veni dar cu deck de standard.Are rost sa ma prezint atunci?....vine cineva cu deck de standard?

Last edited by ciobiti (2011-04-08 18:20:49)

Re: EDH 9 aprilie?

Deci cred că m-am molipsit de la Gyula, care nu poate să vină când se lansează un set nou, dar la mine se aplică la EDH-uri... sad

Re: EDH 9 aprilie?

ciobiti wrote:

EU as veni dar cu deck de standard.Are rost sa ma prezint atunci?....vine cineva cu deck de standard?

Iti dau eu deck-ul de EDH pe care il jucam pana amu.

Re: EDH 9 aprilie?

Trickster wrote:
ciobiti wrote:

EU as veni dar cu deck de standard.Are rost sa ma prezint atunci?....vine cineva cu deck de standard?

Iti dau eu deck-ul de EDH pe care il jucam pana amu.

care ar fi aia?

Re: EDH 9 aprilie?

Vin si eu la EDH

http://pwp.wizards.com/3213663536/Scorecards/Landscape.png

Re: EDH 9 aprilie?

Hmmmmm. Pana la urma ce o sa fie? Eu am chef la ambele, dar nu am jucat niciodata EDH si nici deck nu am.

Re: EDH 9 aprilie?

daca vrei mai venim cativa cu standard

NEEDS MOAR JACE...
http://pwp.wizards.com/3213663561/Scorecards/Landscape.png

Re: EDH 9 aprilie?

Uitai sa intreb. Are cineva un reliquary tower in plus?

Re: EDH 9 aprilie?

Da, io : )) Şi chiar şi un deck de EDH în plus. God damn it că nu-s acolo!

Re: EDH 9 aprilie?

Reliquary Tower aici.

EDH si standard cam greu incap in acelasi time frame. Un meci de EDH - daca ii bun - dureaza cateva ore. Eventual doar cand ies doi jucatori.

Re: EDH 9 aprilie?

Then i wote for the standard. Deci eu apar un deck de  standard, daca mai vin jucam noi standard:P

Re: EDH 9 aprilie?

Hai sa nu mai jucam niciodata asa de multi deodata.

Re: EDH 9 aprilie?

Da câţi aţi jucat?

http://pwp.wizards.com/9212457895/Scorecards/Landscape.png

Re: EDH 9 aprilie?

8. Mie mi s-a parut totusi mult mai ok decat Emperorul ala aiurea pe care, btw, l-am jucat cu reguli gresite.

Re: EDH 9 aprilie?

Emperors have a "range of influence" of 2, which means that their spells and abilities affect only themselves and players within two seats of their own. In other words, at the start of the game, they can affect everyone except the opposing emperor. Generals have a range of influence of 1. At the start of the game, they can't affect the opposing emperor either. The only way to get an opposing emperor within your range of influence is to defeat an opposing general!

Players may attack only opponents seated immediately next to them. This means that at the beginning of the game, emperors can't attack anyone because no opponent is sitting next to them.


Mi sa parut fain totusi:). Btw. ce sa intamplat dupa ce am plecat?

Last edited by benczi (2011-04-10 09:24:26)

Re: EDH 9 aprilie?

Yes, thank you for the info. Ai ratat partea unde zice ca DoJ sau alte efecte de genul se pun doar la range of influence, nu la toata masa, ca turele nu is simultane, ci tura merge tot la stanga si ca toata lumea poate pasa creaturi la aliatii din reach-ul lor, nu doar emperorul.

Last edited by missao (2011-04-10 09:30:56)

Re: EDH 9 aprilie?

missao wrote:

Yes, thank you for the info. Ai ratat partea unde zice ca DoJ sau alte efecte de genul se pun doar la range of influence, nu la toata masa, ca turele nu is simultane, ci tura merge tot la stanga si ca toata lumea poate pasa creaturi la aliatii din reach-ul lor, nu doar emperorul.

De unde iei partea cu DoJ si alte efecte de genu? Ca am jucat turele simultane, ata ete. Poate pasa doar creaturile emperorului, acuma nu stiu ce s-a intamplat pe partea voastra a mesei. O chestie care cred ca era gresit, cand gabi a pasat ligthining greaves, chiar daca era echipamentul lui, era pe zona de joc a generalirol  deci cred ca putea fi targetuita si dustrusa de noi.

Last edited by benczi (2011-04-10 09:46:02)

Re: EDH 9 aprilie?

Pai stii tu de unde o iau eu? Iata ca din Rulebook tongue Si fara ture simultane s-ar fi schimbat total meciul. Ar fi insemnat ca ar fi inceput Tudor, dupa care tu, dupa care Ioana, Gabi, eu, Silviu. TOTALLY different gamplay. Si da, si generalii pot pasa creaturi, nu doar emperorul. Again, in the Rulebook. tongue

Re: EDH 9 aprilie?

benczi wrote:

O chestie care cred ca era gresit, cand gabi a pasat ligthining greaves, chiar daca era echipamentul lui, era pe zona de joc a generalirol  deci cred ca putea fi targetuita si dustrusa de noi.

? Era atasat doar de o creatura de-a unui general, dar era in continuare sub controlul meu, deci in afara reach-ului vostru... also, citate din rulebook au mai mare greutate decat pareri.

Last edited by Trickster (2011-04-10 10:11:23)

Re: EDH 9 aprilie?

missao wrote:

Pai stii tu de unde o iau eu? Iata ca din Rulebook tongue Si fara ture simultane s-ar fi schimbat total meciul. Ar fi insemnat ca ar fi inceput Tudor, dupa care tu, dupa care Ioana, Gabi, eu, Silviu. TOTALLY different gamplay. Si da, si generalii pot pasa creaturi, nu doar emperorul. Again, in the Rulebook. tongue

Ok, am jucat totally gresit, next time we'll do better wink.