Topic: Trade

Am un Solemn Simulacrum FOIL, nou nout, aproape nejucat, din care vreau sa fac mai multe (4). Anyone interested?

Re: Trade

benczi wrote:

Am un Solemn Simulacrum FOIL, nou nout, aproape nejucat, din care vreau sa fac mai multe (4). Anyone interested?

Băi profitorule, cine crezi că-ți dă 4 la schimb cu unul singur foil?!?! Cere și tu 2, atunci poate-poate, deși mai bine încerci să-l vinzi pe Ebay or something, că Solemn e la mare căutare momentan.

Re: Trade

lol, serios, benczi? tu crezi ca este la noi in comunitate cineva care ARE playset de solemn si dupa ce a facut rost de toti 4 o sa ii dea pentru UN Solemn? asta nu-i edh.

Re: Trade

si eu vreau sa dau la schimb 20 de dolari pe 10 dolari de 4 ori. Sounds good right? lol lol lol

Re: Trade

Ionut wrote:

si eu vreau sa dau la schimb 20 de dolari pe 10 dolari de 4 ori. Sounds good right? lol lol lol

mai aproape de 8-9 normal vs 25-26 foil: http://store.tcgplayer.com/product.aspx … er=DECKBOX

missao wrote:

lol, serios, benczi? tu crezi ca este la noi in comunitate cineva care ARE playset de solemn si dupa ce a facut rost de toti 4 o sa ii dea pentru UN Solemn? asta nu-i edh.

treb sa incerc, cine stie, si la noi sunt oameni care collectioneaza carti foil, si si la mures.


---- hai sa fie 3 atunci smile. (if i do the math correctly, si nu optimistic tongue)

Last edited by benczi (2011-09-26 12:09:11)

Re: Trade

Eu sustin gandirea asta pozitiva si sper ca se va raspandi prin comunitate.

Re: Trade

Eu sustin trade-urile corecte big_smile si respectul fata de cartile altora atunci cand is imprumutate *ahem* I took a subtle stab at you, benczi. guess it's not so subtle anymore mwhahaha!

Re: Trade

Punand deoparte acest trade oferit de benczi, as intreba in ce consta un trade fair? Te uiti la pretul unei carti si faci trade ca sa fie exact la pret schimbul? Sa zicem ca as fi schimbat cu tine (missao) intro packul acela care am castigat la game day. Tu ai deschis un titan eu un fauna shaman. Poate nu ma crezi, dar eu as fi schimbat cu tine pentru motivul simplu ca mie mi-a trebuit elful iar tie titanul. Sunt prost? Se poate. Dar daca nu facem niciodata chestii ca astea, atunci preturile cartilor vor fi numai in crestere.

Cheers!

Last edited by fistyke (2011-09-26 13:04:14)

http://pwp.wizards.com/8213665292/Scorecards/Landscape.png

Re: Trade

Mama ce-o scazut pretul Solemn-ului. Eu ramasesem la 10-15 ala normal big_smile

http://pwp.wizards.com/9212457895/Scorecards/Landscape.png

Re: Trade

fistyke wrote:

Punand deoparte acest trade oferit de benczi, as intreba in ce consta un trade fair? Te uiti la pretul unei carti si faci trade ca sa fie exact la pret schimbul? Sa zicem ca as fi schimbat cu tine (missao) intro packul acela care am castigat la game day. Tu ai deschis un titan eu un fauna shaman. Poate nu ma crezi, dar eu as fi schimbat cu tine pentru motivul simplu ca mie mi-a trebuit elful iar tie titanul. Sunt prost? Se poate. Dar daca nu facem niciodata chestii ca astea, atunci preturile cartilor vor fi numai in crestere.

Cheers!

Nu stiu de ce, dar as da Like daca ai fi scris asta pe facebook smile)

Last edited by Silviu (2011-09-26 13:46:10)

NEEDS MOAR JACE...
http://pwp.wizards.com/3213663561/Scorecards/Landscape.png

Re: Trade

benczi wrote:

hai sa fie 3 atunci smile. (if i do the math correctly, si nu optimistic tongue)

iti dau unu in chineza pe el

Re: Trade

Silviu wrote:
fistyke wrote:

Punand deoparte acest trade oferit de benczi, as intreba in ce consta un trade fair? Te uiti la pretul unei carti si faci trade ca sa fie exact la pret schimbul? Sa zicem ca as fi schimbat cu tine (missao) intro packul acela care am castigat la game day. Tu ai deschis un titan eu un fauna shaman. Poate nu ma crezi, dar eu as fi schimbat cu tine pentru motivul simplu ca mie mi-a trebuit elful iar tie titanul. Sunt prost? Se poate. Dar daca nu facem niciodata chestii ca astea, atunci preturile cartilor vor fi numai in crestere.

Cheers!

Nu stiu de ce, dar as da Like daca ai fi scris asta pe facebook smile)


smile Nu am feisbuc, dar mersi (I guess...)

Last edited by fistyke (2011-09-26 14:14:26)

http://pwp.wizards.com/8213665292/Scorecards/Landscape.png

Re: Trade

fistyke wrote:

Punand deoparte acest trade oferit de benczi, as intreba in ce consta un trade fair? Te uiti la pretul unei carti si faci trade ca sa fie exact la pret schimbul? Sa zicem ca as fi schimbat cu tine (missao) intro packul acela care am castigat la game day. Tu ai deschis un titan eu un fauna shaman. Poate nu ma crezi, dar eu as fi schimbat cu tine pentru motivul simplu ca mie mi-a trebuit elful iar tie titanul. Sunt prost? Se poate. Dar daca nu facem niciodata chestii ca astea, atunci preturile cartilor vor fi numai in crestere.

Cheers!

Magic are o piata secundara imensa, cam aiurea sa o ignori.

Re: Trade

Eu nu te-as considera prost daca ai face un trade de genul ala, fiecare are motivele si prioritatile lui. Tot ce spun e ca oricat ignori diferenta de bani dintre carti, tot o sa faci o afacere proasta smile Magic-ul e un joc pe bani, dai bani pe evenimente, dai bani pe carti. aka can't piss against the wind.