Topic: habar n-am unde să pun asta...

Nu știu cum să facem, nu știu unde e exact problema, însă eu iar am plătit 2 ”produse din gama Pepsi” sâmbătă după MSE... Valoarea nu-i mare, însă n-au trecut 2 luni de când iar am pățit ceva similar. Există posibilitatea, la câți suntem câteodată și la câte se comandă, să mai dubleze și ei din greșeală câte o chestie, nu zic nu, dar tot e neplăcut pentru ultimii rămași.

Nu-i comod pentru nimeni (mai ales pentru cei din Bulgakov) să facem plata pe loc la fiecare produs, deci propun să faceți comanda și plata la bar de acum încolo. Vedem cum funcționează. Altă soluție n-am, deci sunt deschis la sugestii.

Re: habar n-am unde să pun asta...

sau plata in momentul in care iti aduce produsele. si atunci nu are cum sa ramana ceva pe langa

Last edited by nightride (2011-10-19 10:36:50)

Re: habar n-am unde să pun asta...

nightride wrote:

sau comanda+plata la bar, sau plata in momentul in care iti aduce produsele. si atunci nu are cum sa ramana ceva pe langa

subscriu

http://pwp.wizards.com/6300245743/Scorecards/Landscape.png

Re: habar n-am unde să pun asta...

Flo m-a anunțat joi seara după event că apărea o ciorbă de burtă la noi. Personal nu-mi amintesc să fi avut vreun amator de așa ceva, nici cei din Bulgakov nu erau siguri, așa că a rămas ”în aer”. A halit careva așa ceva joi seara? Eu unul sunt aproape sigur că a fost greșeala lor, dar am tot uitat să pun întrebarea oficial. Inclusiv cei din Bulgakov au zis că e o greșeală, deci nu-i stres, just making sure.

Re: habar n-am unde să pun asta...

Ma bag si eu ca musca unde nu i-i locul, dar astia din Bulgakov cam des fac greseli, nu? Daca n-as sti mai bine, as zice ca-i un local de amatori.

http://pwp.wizards.com/5208063897/Scorecards/Landscape.png

Re: habar n-am unde să pun asta...

vikirosen wrote:

Ma bag si eu ca musca unde nu i-i locul, dar astia din Bulgakov cam des fac greseli, nu? Daca n-as sti mai bine, as zice ca-i un local de amatori.

Faza e că deja e balamuc mare în Bulgakov cam în fiecare zi (mai ales serile sunt nebunie), deci nu mă mir. Live and let live...

Re: habar n-am unde să pun asta...

Ce s-a intamplat cu celalalt loc in care jucati? Origin?

http://pwp.wizards.com/5208063897/Scorecards/Landscape.png

Re: habar n-am unde să pun asta...

vikirosen wrote:

Ce s-a intamplat cu celalalt loc in care jucati? Origin?

Cei de acolo au închis localul prin August și au zis că ne anunță când îl vor redeschide. Între timp, nici la telefoane, nici la mesaje nu ne-au mai răspuns. Și crede-mă, i-am tot sunat.

PS: cum facem cu cele 2 DuelDecks Ajani Bolas pentru tine, Viki?

Re: habar n-am unde să pun asta...

Rarres wrote:

PS: cum facem cu cele 2 DuelDecks Ajani Bolas pentru tine, Viki?

+ un pumn de carti de la Laura smile

Re: habar n-am unde să pun asta...

Rarres wrote:
vikirosen wrote:

Ce s-a intamplat cu celalalt loc in care jucati? Origin?

Cei de acolo au închis localul prin August și au zis că ne anunță când îl vor redeschide. Între timp, nici la telefoane, nici la mesaje nu ne-au mai răspuns. Și crede-mă, i-am tot sunat.

PS: cum facem cu cele 2 DuelDecks Ajani Bolas pentru tine, Viki?

Iti dau adresa din Oradea si imi trimiti prin posta. Il poti intreba pe Sergiu el cum a trimis ca stiu ca si pana in Italia a ajuns cu bine. Nu cred ca te costa mult, te fac cu o bere cand ne vedem wink Sau daca insisti, pot sa trimit bani pentru pachet. Oricum, mersi anticipat pentru osteneala.

Last edited by vikirosen (2011-10-25 13:23:44)

http://pwp.wizards.com/5208063897/Scorecards/Landscape.png

Re: habar n-am unde să pun asta...

vikirosen wrote:

Iti dau adresa din Oradea si imi trimiti prin posta. Il poti intreba pe Sergiu el cum a trimis ca stiu ca si pana in Italia a ajuns cu bine. Nu cred ca te costa mult, te fac cu o bere cand ne vedem wink Sau daca insisti, pot sa trimit bani pentru pachet. Oricum, mersi anticipat pentru osteneala.

Cannot... resist... beer offer... Dă-mi mail cu adresa și ți le expediez săpt asta.

Re: habar n-am unde să pun asta...

Poti trimite normal si ajunge intr-o saptamana, sau poti trimite par avion si costa dublu(adica 3 lei) dar ajunge in 3 zile.

Desi depinde de nr de carti, ca daca ai peste 20g te costa mai mult(la par avion doar. pe aia normali ii doare undeva)

Re: habar n-am unde să pun asta...

Nu prea cred ca o sa trimita paravion pana in Oradea. Ar fi chiar haios tongue

La posta normala se ia la greutate si intradevar e ieftin.

Eu as opta pe Curier Rapid ca-i cel mai sigur si rapid, chiar daca-i putin mai scump (20 lei).

http://pwp.wizards.com/9212457895/Scorecards/Landscape.png

Re: habar n-am unde să pun asta...

Rarres wrote:
vikirosen wrote:

Iti dau adresa din Oradea si imi trimiti prin posta. Il poti intreba pe Sergiu el cum a trimis ca stiu ca si pana in Italia a ajuns cu bine. Nu cred ca te costa mult, te fac cu o bere cand ne vedem wink Sau daca insisti, pot sa trimit bani pentru pachet. Oricum, mersi anticipat pentru osteneala.

Cannot... resist... beer offer... Dă-mi mail cu adresa și ți le expediez săpt asta.

Nu am mail-ul tau, dar iti trimit un mail prin deckbox.

http://pwp.wizards.com/5208063897/Scorecards/Landscape.png

Re: habar n-am unde să pun asta...

rares, sa astepti cu trimiterea pachetului pls pana iti aduc si cartile de la laura pt viki

Re: habar n-am unde să pun asta...

mihai wrote:

rares, sa astepti cu trimiterea pachetului pls pana iti aduc si cartile de la laura pt viki

Da, te rog asteapta, but try to do it quick, pls. smile

http://pwp.wizards.com/5208063897/Scorecards/Landscape.png

Re: habar n-am unde să pun asta...

Astazi iar nu s-au achitat niste produse la bar si am fost nevoit sa le achit eu. Va rog sa va ganditi bine care nu v-ati achitat : 1 x Becks si     1 x Pepsi   ; sa imi restituiti banii . N-a fost mare valoarea, dar nu mi se pare normal

Last edited by btchard (2011-11-05 19:00:06)

Re: habar n-am unde să pun asta...

Bine ai venit in club Richard big_smile Stai linistit, ca nu esti singurul care a facut acte de caritate smile

http://pwp.wizards.com/9212457895/Scorecards/Landscape.png

Re: habar n-am unde să pun asta...

mi-am cam dat seama . dar aparent se intampla de fiecare data (nu mie dar totusi) . god damn .
Daca iti iei ceva . platesti . neutral odata , de doua ori , 3 ori , 4 ori ... merge sa "uiti " ca ai de platit dar pana mea nici chiar asa smile)

Last edited by btchard (2011-11-05 21:42:30)

Re: habar n-am unde să pun asta...

Da chiar, de ce nu plateste toata lumea cand comanda? Ar face lucrurile mult mai usoare(si cand faceam asta in Origine parca n-am patit niciodata sa ramana chestii neachitate)

Re: habar n-am unde să pun asta...

Dupa cum zicea si Rares mai sus, nu-i comod ptr nimeni sa facem plata pe loc. Eu ieri mi-am comandat niste bruschete si cand mi le-a adus am vrut sa platesc, insa donshoara m-a rugat frumos sa nu i le achit atunci, ci mai tarziu la plecare.
Richard a intrebat-o ieri pe tanti de unde stie ca toate produsele sunt de la noi si raspunsul a fost "Pai v-am servit eu mai mult si mai tin cat de cat minte fiecare ce si-a comandat" Mnoh ii bine.

Nu putem tine noi o lista eventual cu fiecare ce si-a comandat? Nu cred ca ar fi prea greu si macar asa stim si noi o treaba.

Re: habar n-am unde să pun asta...

Eu ma duc frumos la bar si platesc cand comand tongue

Re: habar n-am unde să pun asta...

Hai să facem o listă cu chestii care nu se plătesc de obicei. Până acuma am văzut că beri şi pepsi. Mâncare şi ceaiuri nu. Deci cine bea multă bere şi mult pepsi şi uită cât a consumat?

Re: habar n-am unde să pun asta...

bunicu uneori....

Re: habar n-am unde să pun asta...

Zgarbas wrote:

Eu ma duc frumos la bar si platesc cand comand tongue

Well that's great, dar nu toata lumea face asa. Bine, e si putin greu, ca daca iti aduce berea sau mancarea in timpul meciului, nu-i poti spune adversarului "Stai ca ma duc sa-mi platesc comanda"

Totusi nu inteleg cum poti comanda ceva si sa uiti sa platesti. Sau macar sa anunti aici "Da ma, am uitat sa-mi platesc eu berea"