Topic: Avacyn Restored Launch Party

http://28.media.tumblr.com/tumblr_m2artlTeCF1qc29lyo1_1280.jpg
Data: 5 Mai 2012
Ora: 11:00
Locație: Cafe Enigma, Str. Iuliu Maniu nr. 12
Format: Booster Draft (3 boostere incluse în taxa de participare: 3 x AVR)
Runde: 5 (în funcție de nr de participanţi)
Locuri disponibile: 16
Premii: în funcție de nr de participanţi - 1.5 boostere/jucător în pool-ul de premiere

Premiile de mai jos sunt calculate la 16 jucători!
Locul 1: 9 boostere
Locul 2: 6 boostere
Locul 3: 4 boostere
Locul 4: 3 boostere
Locul 5: 1 boostere
Locul 6: 1 boostere

Promo card de particpare va fi Restoration Angel.

Totodată, se vor da aleator 3 x Magic Bags + 3 x Boostere AVR + 5 zaruri AVR, precum și tokeni promo și oversized legendary creature cards precum Griselbrand, Avacyn, Bruna, etc.

Taxa de participare: 60 lei

Înscrieri: http://deckbox.org/communities/gameflux/events/755

Pentru cei care dispun deja de 3 boostere AVR, taxa de participare este de 20 lei.

Vă așteptăm!

Echipa

Last edited by Rarres (2012-05-04 08:30:02)

Re: Avacyn Restored Launch Party

Stii ca mai era un post exact ca si asta deja facut, nu? Ma rog, cu mici diferente.

http://pwp.wizards.com/9212457895/Scorecards/Landscape.png

Re: Avacyn Restored Launch Party

singerete wrote:

Stii ca mai era un post exact ca si asta deja facut, nu? Ma rog, cu mici diferente.

Phutu-i. Scuzele mele, chiar l-am ratat pe ăla, nu-mi dau seama de ce... E ciudat cum am ales FIX aceeași poză ca și aia pusă de tine. Mă rog, cu mici diferențe big_smile .
Dacă nu ești de acord cu cele zise de mine aici, dă-mi un mail și sterg post-ul, să nu fie două pe aceeași temă. Din nou, scuzele mele!

Re: Avacyn Restored Launch Party

Se pare ca foil-urile de participare vor veni cu intarziere.

@Rares: am actualizat post-ul tau si cu premiile in plus, in afara de zaruri si tokeni.

http://pwp.wizards.com/9212457895/Scorecards/Landscape.png

Re: Avacyn Restored Launch Party

Dragilor,

aș vrea să felicit toți participanții de ieri pentru evenimentul foarte frumos, făcut posibil doar de voi!

Totodată, speciale felicitări celor noi 3 mușchetari - Vereș, Andrei și Vălean - pentru clasările excelente la primul lor draft oficial. S-au mișcat foarte bine și sunt sigur că vor progresa mult dacă vor mai veni la drafturi. Tudor le-a ținut un crash-course de 20 minute care se pare că a funcționat de minune!

Mulțumiri lui Vlad pentru ajutorul acordat cu înregistrarea rezultatelor pe cartonașe și pentru că a stat până la final, deși nu i-a mers foarte bine în meciuri.

Mai țin să menționez că draftul de AVR, deși puțin tehnic - trebuie să citești câte ceva despre anumite arhetipuri, este un draft frumos unde se pot face lucruri interesante, așa că am decis să mai programăm un draft pentru luna aceasta, la care sperăm să avem o participare cât mai numeroasă.

De acum încolo, la fiecare eveniment cu 16 sau mai mulți participanți vor exista 3 boostere ”din partea casei” care se vor da aleator jucătorilor care nu se clasează în premii. Vom încerca să dăm și alte premii pentru a stimula participările, pentru că să fim serioși, un eveniment în 16 oameni și 5 runde ar trebui să fie minimul pentru Cluj. Să sperăm că vom reuși să atingem acest număr, dar pentru asta vom avea nevoie mai ales de VOI, jucătorii din comunitate!

La mai mare!

Rareșul

Re: Avacyn Restored Launch Party

... și pentru că a stat până la final, deși nu i-a mers foarte bine în meciuri.

White fights to the bitter end. (I am a Vorthos, what can I say.)
Visul meu în Magic e să câştig cu Near-Death Experience big_smile

Last edited by Vlad (2012-05-06 15:44:50)

Re: Avacyn Restored Launch Party

Vlad wrote:

... și pentru că a stat până la final, deși nu i-a mers foarte bine în meciuri.

White fights to the bitter end. (I am a Vorthos, what can I say.)
Visul meu în Magic e să câştig cu Near-Death Experience big_smile

Joci ceva ce iti da flash la vrajile tale si castigi big_smile

This is who i am!

Re: Avacyn Restored Launch Party

Notat. big_smile