Topic: Carti imprumut ... (a se citi)

Stimati colegi din comunitate.

Am crescut! Si se pare ca mai crestem. Avem jucatori noi, ale caror card pool este foarte limitat. INSA vor sa participe la FNM si ei si asta e un lucru mai mult decat laudabil.
Am ajuns sa fim saptamani la rand 14 persoane la FNM, si probabil ca vom creste la 18-20 pina in septembrie.

PROBLEMA: Card pool-ul meu (si probabil si a lui Trombitas, W Szabo Peter) este limitat. Nu pot sa ajut pe toti cu carti de top la numarul pe care il cereti.
Din acest motiv o sa introduc (din punctul meu de vedere) niste reguli pentru imprumut!

- voi da carti la toti cei care cer, DAR numai cei care imi trimit pe mail (lehel@lelegames.ro) pina joi seara. Nu mai cereti carti vinerea inainte de FNM, ca nu am timp sa caut prin carti pentru toti, am si alte lucruri de facut, iar permitand sa tot umblati prin carti, ma trezesc (ca si acum vineri) ca nu mai am carti common si uncommon ca Think Twice, Vapor Snag, Go for the Throat etc. E vina mea ca am permis asta, dar de acuma incolo nu se poate umbla la cartile mele, decat daca cereti inainte.

- voi da carti limitat la numar. Astfel pentru un FNM, incepatorii au prioritate! Incepatorii vor primii carti 10 bucati/FNM cu lista prescrisa (sau le sugerez eu cateva carti daca ei nu stiu ce vor), iar cei avansati vor primi MAXIM 5 carti/FNM. Astfel vom elimina problema ca cei care cer mai repede vor lua toate cartile bune, iar ceilalti raman fara carti, iar deckurile nu mai sunt balansate. Daca aveti cartile voastre, puteti veni cu deckuri de 300-500USD, dar daca nu aveti, cereti imprumut, nu e corect ca la unul sa ii fac cu ajutorul meu un deck de lista, competitiv, iar ceialti sa aiba un deck de 100USD de ex. Normal ca nu au sanse la fel de mari si se vor lasa in timp de magic si nu e in favoarea noastra. Trebuie sa ii ajutam la fel pe toti, ba mai mult, incepatorii vor avea prioritate. Noi cei mai avansati deja trebuie sa avem card pool mai mare.

Multumesc ca m-ati ascultat.
Lehel

http://pwp.wizards.com/8213665314/Scorecards/Landscape.png

Re: Carti imprumut ... (a se citi)

Woooooooooooooooooooooooo!

Felicitări pentru numărul crescător de giocatores! Totodată, e bine să pui reguli, altfel te cam faultezi singur. Spor la treabă, fraților!

Clujul

Re: Carti imprumut ... (a se citi)

Corect! Varianta de email imi place, ca o sa avem si lista de ce am dat. Emailul meu este: ctdd@ctdd.ro

http://pwp.wizards.com/3205181060/Scorecards/Landscape.png