Re: Concurs incepatori 2 martie 2013

TehAuthor wrote:

Facultati, meh o sa le mai dai un drog studentilor, drog pe care nu si-l permit. Cred ca e mai bine daca s-ar pune posterele unde e vad de IT-isti ca noah aia au bani smile

acum pe seara au fost trei studenti sa vada magazinul cacai auzisera ca se gaseste YGO..
asa ca au venit..
cum andrei era pe acolo si ei erau curiosi au povestit despre magic si au jucat un meci de YGO..
la plecare totusi s-au susit in masian unuia dintre ei si au plecat..
era doar un mercedes rosu sport.. posibil decapotabil...

am mentionat ca erau studenti?? lol:lol::lol:

Re: Concurs incepatori 2 martie 2013

In fine cred ca pot sa ajut si eu daca se organizeaza evenimentul sambata big_smile

Re: Concurs incepatori 2 martie 2013

Cu construirea deckurilor pot ajuta dar cu explicatiile la event nu; daca am invatat ceva din incercarile mele de a corupe alti oameni cu magic e faptul ca nu reusesc sa invat pe nimeni nici macar regulile de baza.

Apropo, deckurile or sa fie standard sau din orice editie?

Re: Concurs incepatori 2 martie 2013

din orice editie..
sunt din cartile ce mi le-a ads mihai din seturi vechi convertim nimc in ceva..

Re: Concurs incepatori 2 martie 2013

Am un prieten care poate o sa vina. Daca da, o sa aiba deck-ul meu extort pe care o sa incerc sa il perfectionez pana la game day (nu ca as mai avea mult timp). Eu nu o sa pot veni de la inceput ca am olimiada la info atunci dar o sa incerc sa ajung ca sa il ajut, pana atunci e in mainile voastre.

Re: Concurs incepatori 2 martie 2013

tonisnakes wrote:

Am un prieten care poate o sa vina. Daca da, o sa aiba deck-ul meu extort pe care o sa incerc sa il perfectionez pana la game day (nu ca as mai avea mult timp). Eu nu o sa pot veni de la inceput ca am olimiada la info atunci dar o sa incerc sa ajung ca sa il ajut, pana atunci e in mainile voastre.

Daca vien cu acel deck are un avantaj prea mare

Re: Concurs incepatori 2 martie 2013

si cu necomune are deja avantaj! (cred tongue )

Re: Concurs incepatori 2 martie 2013

Pai da, avand in vedere ca majoritatea cartilor sunt comune in deck-urile alea

http://pwp.wizards.com/5107146130/Scorecards/Landscape.png

Re: Concurs incepatori 2 martie 2013

tonisnakes wrote:

Am un prieten care poate o sa vina. Daca da, o sa aiba deck-ul meu extort pe care o sa incerc sa il perfectionez pana la game day (nu ca as mai avea mult timp). Eu nu o sa pot veni de la inceput ca am olimiada la info atunci dar o sa incerc sa ajung ca sa il ajut, pana atunci e in mainile voastre.

nimeni nu vien cu deckul d acasa..
ideea este sa folosim cartile din cutia milei si sa facem din ele niste deckuir..
deja am facut vreo 20.. sunt carti ce nu ne folosesc dar sunt haioase si extrem de utile pentru un incepator..

toata lumea os a primeasca un deck de 60 facaut de noi si o sa joace cu el.. deck al;es fie aleator fie dupa culoare..

Re: Concurs incepatori 2 martie 2013

O sa vin si eu

Re: Concurs incepatori 2 martie 2013

Voi veni si eu. Mi se pare ca ar trebui sa vina un "veteran" pe acolo sa explice ce si cum.

Re: Concurs incepatori 2 martie 2013

Imi pare rau, nu am mai putut sa ajung sad