Topic: [Comic] Scarred

Un nou comic a aparut azi (prima parte): Scarred.

Sa vedem ce au de gand  Koth, Venser si domnisoara usor de enervat Elspeth Tirel.

Re: [Comic] Scarred

uai ce urat ii desenata asta...

Re: [Comic] Scarred

interesant....
dar nu m-am prins care e faza cu fata in lanturi, ultima pagina, cam la mijloc....


ps. de ce sunt asa de neclare imaginile?

Re: [Comic] Scarred

fata in lanturi e de aici... http://www.wizards.com/Magic/Multiverse … ature2/35a

e elspeth cand era mica

Re: [Comic] Scarred

Chiar urat desenat... acuarela nu prea merge pentru benzi desenate...

Re: [Comic] Scarred

btw.. ieri mi-a ajuns cartea "Test of Metal". si pe coperta din spate este o mica descriere despre urmatoarea cartea (din martie) - Quest for Karn parca, citat din care reiese ca... Karn este noul Father of the Machines... in caz ca cineva se mai indoia de ideea asta tongue

Re: [Comic] Scarred

Cand apare ultimul set din blocul asta? Ca sa stim daca il si gasesc tongue.

Re: [Comic] Scarred

Am citit și eu azi chestia aia și pot spune, ca de obicei, că nu prea prind bine băieții profunzimea poveștilor în aceste benzi desenate. Cam toate pe care le-am văzut mi se par grăbite și superficiale. Dacă n-ai juca Magic n-ai înțelege nimic și dacă joci Magic ți se par în plus. Deci unde-i publicul țintă?

A, și pentru un cavaler din Bant călit în focul luptei, Elspeth mi se pare că-i o domnișoară ce n-a ieșit din casă în viața ei. Exemplu: nu trec 2 pagini în acest comic și sare de la ''Când le dăm cu paru-n cap?'' la ''Screw you guys, I'm going home!''. Bleah.

Re: [Comic] Scarred

eh, acuma si tu.. nu e usor sa te lupti cu phyrexienii!
las ca vezi tu la pre cum e tongue

10

Re: [Comic] Scarred

Partea a doua.
Macar nu mai e asa de sec.

11

Re: [Comic] Scarred

Partea a treia.
Cand au fost capturati? Oh, heads up: really, REALLY short.

Re: [Comic] Scarred

Ryu wrote:

Cand au fost capturati?

probabil in partea 2.5...

oricum, destul de slabut. practic nu au zis nimic in comicu asta. is cam dezamagit.

Re: [Comic] Scarred

Au fost capturaţi în partea a doua. Fix în ultimul desen se vede cum îi cară o creatură firexiană.

Re: [Comic] Scarred

Meh... elspeth ii posibil cel mai lame personaj creat vreodata in literatura fantasy. Talk about overly simplistic.

Re: [Comic] Scarred

Trickster wrote:

Meh... elspeth ii posibil cel mai lame personaj creat vreodata in literatura fantasy. Talk about overly simplistic.

Amen, brother!

Re: [Comic] Scarred

Rarres wrote:

Amen, brother!

hehe
Tezz.. on the other hand tongue

btw, fun fact, tezzeret inseamna in "slang"-ul de pe esper : arma mica, ce poata fi ascunsa cu usurinta, de obicei confectionata din resturi de metal sau obiecte casnice smile . si tezzeret a primit numele asta cand era mic de la ceilalti copii din tidehollow  dupa ce i-a dat-o la unu mai mare decat el.