Topic: FNM 31 Martie - Booster Draft

În ultima zi din Martie (adică 31) la FNM vom ține un Booster Draft.

Format: Booster Draft (SOM-SOM-MBS)
Taxa: 55 lei
Pool de premiere: 1 booster/jucător + foil-urile FNM aferente
Locuri: max 16 jucători

Vă invit să vă înscrieți aici!

http://pwp.wizards.com/9212457895/Scorecards/Landscape.png

Re: FNM 31 Martie - Booster Draft

Dragi tovarăși și pretini,

considerând că joi se joacă draft și ăla durează, vă rog să fiți punctuali pe cât omenește posibil. Programul desfășurărilor de forțe va fi după cum urmează și o să încercăm să-l respectăm:

19:10 - achitarea taxei, preluarea boosterelor;
19:25 - așezarea la mese;
19:30 - începerea draftului. Se va deschide prima dată boosterul de MBS. Etapa de deckbuilding tot aici intră;
20:30 - pairing-uri și începerea primei runde.

Dacă vreunul dintre voi nu va putea ajunge la timp, vă rugăm să ne anunțați în prealabil (pe mine sau pe Mihai Costin). Nu vom aștepta, însă, după nimeni mai mult de 10 minute, că ne apucă dimineața în Bulgakov. Dacă vor fi cazuri de întârzieri a oamenilor care, totuși, vor să participe la draft, ei vor fi repartizați in absenția la mese, li se vor pune boosterele pe masă și vom face draftul pentru ei random: deschis booster, scos token/land/info card, amestecat pachet, luat o carte random de acolo, dat boosterul mai departe. Rinse and repeat. Când omul apare, preia comanda. Așa că ar fi bine să viniți la timp.

Vă doresc spor la treabă zilele astea și să ne vedem sănătoși la draft!

Avec du anticipation,
Le Rareș

Re: FNM 31 Martie - Booster Draft

Heads Up: De la 10 o sa fie concert in Bulgakov.

Re: FNM 31 Martie - Booster Draft

Faze tari de ieri de la draft:
1. în primii 6 clasați, doar 1 om (Ionuț Pletosu') a fost de la masa noastră de draft. Ori am draftat ca retarzii (ceea ce, în cazul meu, e PERFECT adevărat), ori chiar n-am avut card pool bun. Eu unul am deschis un Mitotic Manipulation, un Myr Reservoir și încă ceva atât de insipid încăt nici nu mai știu ce era...

2. în meciul cu Pletosu', la un moment dat, aveam un Wall of Tanglecord și un Quilled Slagwurm echipate cu atâtea chestii încât nu erau moarte, deși nenea Wurmu avea 10 countere de -1/-1 pe el iar Wall-ul 7. Ne-am căcat pe noi de râs.

3. Daniel Seica o zis că la următorul draft el doar trimite banii, că oricum tot pe 2 se va clasa.

4. Flo mi-a mâncat mămăliga. Bine, cu permisiunea mea, dar totuși...

5. Tudorakis a venit ”dressed to kill”. Ceea ce a și făcut. Felicitări Tudor. Sau Silviu. Sau Tudor. Confuz.

6. Mihai nu s-a clasat pe ultimul sau penultimul loc. Felicitări Mihai.

Ne vedem la următorul draft!

Re: FNM 31 Martie - Booster Draft

Pai ultimul loc era ocupat deja cand am platit taxa de intrare:P I had a lot of fun. Si asa ca am facut un dec fara rare:D Sper ca urmatoruul draft o sa mearga bine.

Re: FNM 31 Martie - Booster Draft

Rarres wrote:

Faze tari de ieri de la draft:
1. în primii 6 clasați, doar 1 om (Ionuț Pletosu') a fost de la masa noastră de draft. Ori am draftat ca retarzii (ceea ce, în cazul meu, e PERFECT adevărat), ori chiar n-am avut card pool bun. Eu unul am deschis un Mitotic Manipulation, un Myr Reservoir și încă ceva atât de insipid încăt nici nu mai știu ce era...

Nici la masa noastra nu prea au fost carti tari. Eu am inceput bine cu Phyrexian Revoker (nu pentru draft evident, dar sunt multumit ca l-am tras), Fangren Marauder, Mortarpod si Serum Raker si dupa aia nimic in-afara de un Precursor Golem in ultimul booster. Deck-ul final mi s-a parut de-a dreptul deprimant (aveam un singur removal si si ala numai de artefacte) si avand in vedere ca am terminat pe locul 2 cu el cred ca ii clar ce calitate au avut cartile in general la acest draft

Rarres wrote:

3. Daniel Seica o zis că la următorul draft el doar trimite banii, că oricum tot pe 2 se va clasa.

Aha. I'm the eternal loser, never quite good enough. sad

Rarres wrote:

6. Mihai nu s-a clasat pe ultimul sau penultimul loc. Felicitări Mihai.

Felicitari Mihai. La cat mai multe locuri 9. big_smile

Last edited by Nimic (2011-04-01 10:09:21)