Topic: League of Legends

Se pare ca suntem mai multi de cati stiam care mai bagam LoL ocazional, asa ca iata un thread in care se poate inscrie fiecare cu summoner name-ul lui (nu login username)
Eu is barzoon parca smile

PS: Valve sunt niste zei intre oameni, pana in 20 septembrie dau Portal gratis pe steam (http://store.steampowered.com/app/400/? … _151_150_1). Jucati una dintre capodoperile pc din ultimii ani.

Re: League of Legends

ciobiti here .....numa nu stiu ce sa zic,dar demult nu ne-am mai adunat gramada...tot cate 2-3...si voi obisnuiti sa jucati 'frateste' tongue ....altii n-au loc in echipa voastra

Re: League of Legends

Portal a fost şi mai demult gratis pe steam.

Re: League of Legends

TheSpoook summonner name.. daca nu login name va trebuie

nu as dori sa infectez pe thread.. dar steam-ul e za shit... o multime de jocuri si oferte cu reducere seminificative (gen gratis, weekend deal etc etc)

Re: League of Legends

RyuDX, desi nu intru prea des.


Spoook wrote:

nu as dori sa infectez pe thread.. dar steam-ul e za shit... o multime de jocuri si oferte cu reducere seminificative (gen gratis, weekend deal etc etc)

E o chestie de parere personala. Oferte de genul sunt la majoritatea (daca nu la toate) magazinele online. (Si nu, nu cred ca Steam e asa de fain smile.)

Re: League of Legends

Singerete ca parca nu era evident

http://pwp.wizards.com/9212457895/Scorecards/Landscape.png

Re: League of Legends

http://www.cynicalbrit.com/videos/world … ommentary/


foarte neinspirat: mihaic9   (jace si beleren erau luate tongue )

Re: League of Legends

Ne adunam diseara mai multi?

Re: League of Legends

de la 9 pot si eu smile

Re: League of Legends

Eu nu sunt sigur....o sa vad

Re: League of Legends

Eu intru!

http://pwp.wizards.com/9212457895/Scorecards/Landscape.png

Re: League of Legends

Ryu wrote:

RyuDX, desi nu intru prea des.


Spoook wrote:

nu as dori sa infectez pe thread.. dar steam-ul e za shit... o multime de jocuri si oferte cu reducere seminificative (gen gratis, weekend deal etc etc)

E o chestie de parere personala. Oferte de genul sunt la majoritatea (daca nu la toate) magazinele online. (Si nu, nu cred ca Steam e asa de fain smile.)

nu mai rezisti tu mult pana esti fanboy steam. am cont si pe gog si ii net inferior. de origin de la EA nu mai zic nimic. vine craciunu si cu 40-50 de dolari pe steam te faci cu 20 de jocuri smile mie-mi place sa le am frumos toate intr-o lista oriunde as fi. ma poti contrazice daca vrei, dar 35 mil. active steam users can't all be wrong hehe

13

Re: League of Legends

Barzoon wrote:

nu mai rezisti tu mult pana esti fanboy steam. am cont si pe gog si ii net inferior. de origin de la EA nu mai zic nimic. vine craciunu si cu 40-50 de dolari pe steam te faci cu 20 de jocuri smile mie-mi place sa le am frumos toate intr-o lista oriunde as fi. ma poti contrazice daca vrei, dar 35 mil. active steam users can't all be wrong hehe

Ce-ar fi sa mergem un pic mai practic (fanboy ma cam zgarie la inima)? GOG si Steam nu le poti compara. GOG = NO DRM (and Good Old Games). Origin? Sa fim seriosi. Ala nu a fost niciodata alternativa. Daca va fi, nu stiu. Dar din moment ce par sa aiba acelasi sistem ca si Steam, ma indoiesc ca cineva ar schimba, chiar si pentru cateva jocuri exceptionale.
Cat despre oferte, cum ziceam, cam fiecare magazin are asa ceva. Unele au oferte mai bune ca Steam-ul. Iar ca tie iti place sa ai toate jocurile intr-un loc, ok. Mie imi place sa le am pe hard-disk big_smile. Iar numarul de utilizatori zice intradevar multe. Steam e bun, e chiar foarte bun. Asculta de utilizatori, etc. Si pentru motivele astea, plus ca unele jocuri nu ofera alternativa, folosesc si eu Steam din cand in cand. Dar pentru nevoile mele am ceva mai potrivit smile.

Anyhow, LoL is back online for me too smile.  Au reusit sa repare bug-ul se pare. Cel putin asa zic, pentru ca nu am verificat inca. Daca intru deseara inca nu stiu, dar macar am optiunea smile.

Re: League of Legends

Acuma daca tot a deschis Marius discutia, trebuie sa imi spun si eu parerea: Steam sucks tongue Ideea e foarte buna, e o platforma pt jocuri frumos aranjate in lista, cu achivements + comunitate, vezi ce joaca fiecare din friends list, ce jocuri are, cate ore a jucat, etc. DAAAR vor sa monopolizeze si sa eclipseze orice alta alternativa, ca si cum ce au ei de oferit is the best out there, when it's not. Not necessarily. Da, sunt deal-uri foarte bune pe Steam, motivul pentru care ppl flock to it, it's all marketing, nu e nush ce teorie ascunsa de "omg steam is godly". Oamenii mereu aleg varianta care pare mai simpla si cel mai important, "where everybody hangs out". Jocurile in varianta digitala iti fac viata mai usoara si Steam pare sa fie cea mai organizata platforma pt asa ceva, cu toate astea au si ei lucruri de rezolvat. Cum ar fi, pentru ca mi se aplica, oameni care folosesc acelasi calculator. Aici ai cumparat un joc pe steam si parca nu e produsul tau, pt care ai dat bani, sa il folosesti cum vrei, e dupa regulile lor. E doar un level mai jos decat ce inseamna DRM si ce se intampla cu toate miscarile astea anti-piratare.

Ar fi chiar fain daca au reusit sa repare problema aia, am vazut destule persoane care aveau tot felul de probleme. Sper sa se mai stranga lumea azi, ca eu am chef de un meci-doua-trei-cinci tongue Apropo de jucat in grup, fratii Burzo vad ca sunt cam shy asa, nu cam se joaca cu altii, numa' in groapa lor de nisip. What's the matter, we too low level for you, guys? big_smile

Re: League of Legends

Nunu....ei sunt la etaj separat...cand coboara la noi trebuie covor rosu,fotograf,etc...sau cine stie,pur si simplu nu au timp cum planuiesc 'frauda' de la pre-release big_smile tongue
Anyway....eu am sa fiu inauntru spre seara

Last edited by ciobiti (2011-09-21 05:36:09)

Re: League of Legends

ciobiti wrote:

Nunu....ei sunt la etaj separat...cand coboara la noi trebuie covor rosu,fotograf,etc...sau cine stie,pur si simplu nu au timp cum planuiesc 'frauda' de la pre-release big_smile tongue
Anyway....eu am sa fiu inauntru spre seara

Sa fiu acuzat si de douchebaggery, si de frauda in acelasi post ? Tare.

Era sa uit cum am castigat ultimele 3 prereleasuri prin frauda.

Referitor la covorul rosu, eu sincer am vrut sa astept pana cand macar stiti chestiile de baza din joc, si pe langa asta eu de multe ori prefer sa joc un ranked match, pauza 15 minute, ranked game again.

Re: League of Legends

pai din cauza ca voi aveti experienta puteti sa veniti sa jucati cu noi, si sa ne invatat.... stii din campania "hug a noob" smile

azi o sa fiu si eu

Re: League of Legends

I don't doubt it sucks playing with new players. Mie una nici macar nu imi placea sa joc contra tine ca mereu muream lol It's just that it's fun, playing with friends. And as a bonus, it's way easier to become better if you can see someone playing better.

Re: League of Legends

Ionut wrote:
ciobiti wrote:

Nunu....ei sunt la etaj separat...cand coboara la noi trebuie covor rosu,fotograf,etc...sau cine stie,pur si simplu nu au timp cum planuiesc 'frauda' de la pre-release big_smile tongue
Anyway....eu am sa fiu inauntru spre seara

Sa fiu acuzat si de douchebaggery, si de frauda in acelasi post ? Tare.

Era sa uit cum am castigat ultimele 3 prereleasuri prin frauda.

Referitor la covorul rosu, eu sincer am vrut sa astept pana cand macar stiti chestiile de baza din joc, si pe langa asta eu de multe ori prefer sa joc un ranked match, pauza 15 minute, ranked game again.

Pai ca sa stim chestiile de baza din joc nu inseamna ca nu puteti veni sa jucati si voi....da ma rog,si nu va acuza nimeni de frauda sau ceva,am glumit...dar nu mai zic nimic ca cine stie ce interpreteaza de aicia si ce intelege.

Last edited by ciobiti (2011-09-21 07:12:56)

Re: League of Legends

ciobiti wrote:
Ionut wrote:
ciobiti wrote:

Nunu....ei sunt la etaj separat...cand coboara la noi trebuie covor rosu,fotograf,etc...sau cine stie,pur si simplu nu au timp cum planuiesc 'frauda' de la pre-release big_smile tongue
Anyway....eu am sa fiu inauntru spre seara

Sa fiu acuzat si de douchebaggery, si de frauda in acelasi post ? Tare.

Era sa uit cum am castigat ultimele 3 prereleasuri prin frauda.

Referitor la covorul rosu, eu sincer am vrut sa astept pana cand macar stiti chestiile de baza din joc, si pe langa asta eu de multe ori prefer sa joc un ranked match, pauza 15 minute, ranked game again.

Pai ca sa stim chestiile de baza din joc nu inseamna ca nu puteti veni sa jucati si voi....da ma rog,si nu va acuza nimeni de frauda sau ceva,am glumit...dar nu mai zic nimic ca cine stie ce interpreteaza de aicia si ce intelege.

Deci ma acuzi "din gluma" de frauda , si acuma dintr-o data tu esti victima.

Stii ce ciobi? In Laague of Legends nu pot frauda, si de aia nu joc cu voi.

Merci ca mi-ai facut dimineata faina.

Re: League of Legends

Hai ma ca se intinde coarda deja...eu am subliniat faptul ca you can't take a joke....nu face nimeni pe victima aici,de aia am zis ca se interpreteaza gresit lucrurile....dar imi pare rau acuma ca ti-am stricat ziua,nu asta mi-a fost intentia....doar sa va scot din bila voastra de hamster si sa veniti sa va jucati si voi,sa fim mai multi,numa de dragul ca ne adunam intre noi....dar voi nu,ma rog...am incercat sa intelegeti si punctul nostru de vedere,sau al meu...whatever.

Last edited by ciobiti (2011-09-21 07:55:14)

Re: League of Legends

ciobiti wrote:

Hai ma ca se intinde coarda deja...eu am subliniat faptul ca you can't take a joke....nu face nimeni pe victima aici,de aia am zis ca se interpreteaza gresit lucrurile....dar imi pare rau acuma ca ti-am stricat ziua,nu asta mi-a fost intentia....doar sa va scot din bila voastra de hamster si sa veniti sa va jucati si voi,sa fim mai multi,numa de dragul ca ne adunam intre noi....dar voi nu,ma rog...am incercat sa intelegeti si punctul nostru de vedere,sau al meu...whatever.

Ok, fie.

Dar sa-ti fie un lucru clar Ciobi:

Am sa joc casual cu voi... dar pe tine te vanez.

Re: League of Legends

mi-ai dat o idee buna.. putem sa folosim pe Csabi ca si momeala tongue

ne vedem deseara tongue

Re: League of Legends

N-am stiut ca sunt asa atragator...ma simt flatat smile
Recunosc,am facut o gluma proasta,dura....n-am vrut sa va jignesc asa.
Am vrut sa veniti si voi la joaca...si sa nu va tot trageti pe cur

Re: League of Legends

hey guiz whas goin on in dis thred