Re: Cranial Insertion

missao wrote:

Do you particularly want to or it's the making up thing? I don't agree with split translation, I think it's better if there's only one translator. Deci daca vrei sa traduci tu articolul, go ahead smile

It's the making up thing. Cool with me either way so you do this week's article and me dooey the nexty oaney.

Re: Cranial Insertion

Rares, esti disponibil atunci sa traduci articolul pt saptamana asta?

103

Re: Cranial Insertion

Pentru că unii dintre voi s-ar putea să se întrebe care e rezultatul acestor articole de pe mtgsalvation acum două săptămâni am pus pe gameflux.ro codul de la google analytics pentru a vedea vizualizările siteului nostru. Rezultatele stau cam așa: din aproximativ 25 de vizite zilnice pe site, 60% din ele sunt din trafic direct (voi ați scris direct în browser gameflux.ro), 28% sunt prin deckbox (adică probabil de pe forumul ăsta), 5% sunt de la facebook (probabil Sergiu a mai pus una alta pe acolo tongue), 4.5% sunt de la google (oameni care ne-au căutat sau crawlerele lor) și 3.37% sunt de la mtgsalvation cu un total de 6 vizite unice începând cu data de 7 februarie. smile

Re: Cranial Insertion

Spoook wrote:

Rares, esti disponibil atunci sa traduci articolul pt saptamana asta?

JAWOHL, HERR GENERAL!!!

Re: Cranial Insertion

Ti-am trimis prin mail articolul de saptamana asta

Re: Cranial Insertion

Am o intrebare tehnica: se poate pune in articol un buton de "show/hide" care sa arata ceva doar dupa ce este apasat? Incat ar fi nevoie de asa ceva in acest articol.

In alta ordine a zilei, se ofera cineva pt traducerea articolului? (este pus pe forum)

Re: Cranial Insertion

Spoook wrote:

Am o intrebare tehnica: se poate pune in articol un buton de "show/hide" care sa arata ceva doar dupa ce este apasat? Incat ar fi nevoie de asa ceva in acest articol.

In alta ordine a zilei, se ofera cineva pt traducerea articolului? (este pus pe forum)

Pot face eu o parte, în caz că nu se oferă altcineva pentru tot.

Re: Cranial Insertion

Spoook wrote:

Am o intrebare tehnica: se poate pune in articol un buton de "show/hide" care sa arata ceva doar dupa ce este apasat? Incat ar fi nevoie de asa ceva in acest articol.

Momentan nu există o astfel de opțiune pe site, dar există addon-uri care fac asta. Laura sau Sebi trebuie rugați pentru așa ceva.

http://pwp.wizards.com/9212457895/Scorecards/Landscape.png

Re: Cranial Insertion

Cum de săptămâna asta am rămas fără articol?

http://pwp.wizards.com/9212457895/Scorecards/Landscape.png

Re: Cranial Insertion

presupun ca din 2 motive
- nu avem parte tehnica pregatita pentru a face articolul cu "hide"
- nimeni nu s-a oferit sa traduca articolul (Rares desi s-a oferit pt o parte sunt sigur ca e foarte ocupat cu probleme personale, iar eu acum nu am avut timp)

Re: Cranial Insertion

articolul nou este disponibil daca cineva doreste sa incepe traducerea

Re: Cranial Insertion

Spoook wrote:

articolul nou este disponibil daca cineva doreste sa incepe traducerea

Îmi pare sincer rău, dar nu am vreme nici săptămâna asta de tradus. Mai vorbim pe mess, poate poate găsesc ceva timp mâine seara. Dar nu ştiu.

Re: Cranial Insertion

Nu este nici o problema, poate o sa am timp sa traduc eu  macar o parte

Re: Cranial Insertion

Sincer, guys, mie mi se pare cam chinuita treaba tongue Chestia asta trebuie facuta cand sunt destui oameni in asa fel incat sa se faca o rotatie ca lumea, stabilita si planificata, nu asa, ca se chinuie lumea sa traduca. Eu propun un stand by la proiectul asta pana se anunta mai multa lume disponibila. What say you?

Re: Cranial Insertion

Mai bine se baga lumea acum ca sa nu fie standbyul.
Iau eu articolul de sapt viitoare.

Re: Cranial Insertion

Din pacate nu am reusit sa traducem ultimele 2 articole, dar saptamana asta speram sa mearga totul bine,
Zgarbas, iti trimit articolul prin mail..ok?

Re: Cranial Insertion

trimite-l smile

Re: Cranial Insertion

felicitari tuturor pt articol, chiar m-am bucurat cand am vazut ca am reusit sa avem din nou articolul tradus.

este cineva doritor pt articolul de saptamana asta (care este deja disponibil) ?

Re: Cranial Insertion

Il iau eu.

Last edited by Zgarbas (2011-03-17 13:39:03)

Re: Cranial Insertion

check your mail smile

Re: Cranial Insertion

No, articolul de saptamana asta mi-o readus aminte de ideea cu glosarul. Nu ar fi o idee sa facem unul, totusi? Pentru consistenta, si daca mai multi dau cu parerea la o ceva mai greu de tradus ii mai usor sa se ajunga la un consens asupra traducerii cele mai bune tongue

(si na, din seria idei reciclabile, baga si o definitie pe langa si-i buna de pagina de gameflux pentru incepatori)

Re: Cranial Insertion

Eu am trimis un inceput de glosar la ultima traducere pe care am facut-o si ideea era sa fie dat mai departe ca sa fie continuat, dar vad ca a picat ideea tongue

Re: Cranial Insertion

Din pacate nu cred ca a fost dat maideparte smile

Re: Cranial Insertion

Articolul pt saptamana viitoare este gata

Re: Cranial Insertion

Din pacate cum a zis si Missao merge greu cu traducere, nu fiecare saptamana gasim un om care sa traduca articolul respectiv. Daca este cinva voitor saptamana asta, sa stiti ca articolul este gata de tradus.