Re: Carti imprumut :)

Rarres wrote:
andrew1997 wrote:

Ma numesc Lazar Andrei si sunt nou in lunea MTG-ului.Am ales sa folosesc vampirii si imi place sa joc cu ei.Sunt foarte tari.Am un deck bazat pe vampiri,dar mai am nevoie de niste carti.Care imi poate imprumuta niste carti? miar trebui 2 vampire nocturnus,2 olivia voldaren,2 vampire outcasts,2 vampire nighthawk.....acestea sunt cateva dintre cartile de care am nevoie.Puteti avea incredere in mine.Daca vreti sa ma ajutati,alte carti de care am nevoie sunt in wishlistul meu.(Nu va rog sa mi le dati pe gratis ci doar sa mi le imprumutati).Va multumesc;)


Singura condiție (și asta e valabilă, desigur, pentru toată lumea) este să folosești sleeve-uri de protecție tot timpul (dacă nu ai, să-ți cumperi neapărat altfel nu primești de la nimeni cărți împrumut) și să mi le returnezi atunci când ți le cer.

Asta! Si eu imprumut doar daca le puneti in sleeve-uri. Am primit o sigarda vai de capul ei de la unul dintre voi. Nu mai face nici 2$.

Last edited by TudorGrigoroaia (2012-08-26 10:39:44)

http://pwp.wizards.com/3213663536/Scorecards/Landscape.png

Re: Carti imprumut :)

Am inteles.imi cumpar joia cand vin la event.Multumesc.

Last edited by andrew1997 (2012-08-26 15:55:41)

Re: Carti imprumut :)

care mi poate imprumuta 1 sorin markov,1 tibalt,1 drana,1 fervor,1sorin's venegance,2 Bloodlord of Vaasgoth

Last edited by andrew1997 (2012-08-26 21:58:31)

Re: Carti imprumut :)

andrew1997 wrote:

care mi poate imprumuta 1 sorin markov,1 tibalt,1 drana,1 fervor,1sorin's venegance,2 Bloodlord of Vaasgoth

Am așa: 1 Fervor, 1 Sorin's Vengeance, 1 Bloodlord of Vaasgoth. Ai grijă că Drana, Kalastria Bloodchief nu mai e în standard de mult. Bineînțeles, dacă ai nevoie de ea ”for fun”, atunci merge.

LE: deja s-au adunat multe cărți pe care trebuie să ți le aduc joi. Te rog fă un mock-up trade cu toate cărțile pe care ți le-am promis ca să nu uit.

Last edited by Rarres (2012-08-27 06:28:34)

Re: Carti imprumut :)

ok.Multumesc

Re: Carti imprumut :)

care imi poate imprumuta 2 kiling wave,2 Captivating Vampire ,2 Sorin Markov 2Blood Seeker 3Stromkirk Captain,1Bloodlord of Vaasgoth,2 Consume Spirit,2 Mark of the Vampire,1 Chandra, the Firebrand,1 Tibalt, the Fiend-Blooded, 4  Dragonskull Summit ,4 Blackcleave
Cliffs,2 Falkenrath Aristocrat?.Multumesc

Last edited by andrew1997 (2012-08-27 18:41:49)

Re: Carti imprumut :)

andrew1997 wrote:

care imi poate imprumuta 2 kiling wave,2 Captivating Vampire ,2 Sorin Markov 2Blood Seeker 3Stromkirk Captain,1Bloodlord of Vaasgoth,2 Consume Spirit,2 Mark of the Vampire,1 Chandra, the Firebrand,1 Tibalt, the Fiend-Blooded, 4  Dragonskull Summit ,4 Blackcleave
Cliffs,2 Falkenrath Aristocrat?.Multumesc

De ce nu le-ai pus pe toate din prima?
Totodată, Captivating Vampire la ce-ți trebuie? E ieșit din Standard și el de 1 an și îl poți folosi doar în deck-uri ce nu sunt Standard. Personal n-am, poate are altcineva.

Dintre cele enumerate mai sus de tine, mai pot să-ți ofer așa:
1 Killing Wave
3 Stromkirk Captain
1 Consume Spirit
Adaugă-le la lista de trade.

Blood Seeker și Mark of the Vampire sunt comune. Probabil că le am pe undeva, dar eu nu prea îmi țin actualizate comunele (doar cele pe care le folosesc în mod constant sau sunt mai valoroase). Să văd, poate le găsesc până joi și îți aduc.

Din câte văd eu, ție îți trebuie tot deck-ul de vampiri. Nu este o problemă, însă vampirii nu sunt un deck prea bun momentan și există riscul să-ți irosești resursele inutil. Ce deck vrei să-ți faci? Arată-l, cere păreri, sugestii, opinii și doar APOI apucă-te de strâns cărți altfel muncim toți degeaba. Nu te apuca să-mi oferi explicații aici că nu are rost, fă eventual un topic separat de discuții și vedem acolo. Ce rost are să-ți faci un deck care din start nu are șanse de câștig prea mari? Că, din câte văd eu din cărțile cerute, e un talmoș-balmoș deck-ul și poate că îți va câștiga ceva meciuri în cercul vostru de prieteni, dar odată ce ai venit cu el la un FNM o să ți-o iei pe coajă major și asta nu din cauza lipsei de experiență, ci din cauza deck-ului în sine.

Re: Carti imprumut :)

Pentru joi+sâmbătă aș avea nevoie de urlătoarele chestii:

2 Highborn Ghoul
2 Servant of Nefarox
3 Faithless Looting
2 Smelt
2 Child of Night

Se poate? Mersi!

Re: Carti imprumut :)

@rares: gasim, aducem
Iti zic maine seara ce nu pot aduce.

http://pwp.wizards.com/3213663536/Scorecards/Landscape.png

Re: Carti imprumut :)

deck ul de vampiri pe care vreau sa-l fac vreau sa se bazeze pe viata(adica eu dau damage oponentului si eu primesc viata sau dau damage unei creaturi si eu primesc viata).Vampirii imi plac si pentru ca intrun fel colaboreaza unii cu altii.Un lucru vreau sa stiu.la pauper e voie numa cu uncommon-uri?

Re: Carti imprumut :)

andrew1997 wrote:

deck ul de vampiri pe care vreau sa-l fac vreau sa se bazeze pe viata(adica eu dau damage oponentului si eu primesc viata sau dau damage unei creaturi si eu primesc viata).Vampirii imi plac si pentru ca intrun fel colaboreaza unii cu altii.Un lucru vreau sa stiu.la pauper e voie numa cu uncommon-uri?

Numai cu Common-uri. Deci nu alea cu simbol argintiu si nici cele cu simbol auriu sau rosu.

http://pwp.wizards.com/3213663536/Scorecards/Landscape.png

Re: Carti imprumut :)

As avea nevoie de niste carti pe joi , ptr pauper.


1 attended knight
3 unruly mob
2 shock
2 thatcher revolt
1 trumpet blast
1 gather the townsfolk
2 ruthless invasion
2 evolving wilds
2 revoke existence
1 spare from evil
2 village bell-ringer
3 guardians' pledge

smile

Last edited by BinaryLatin (2012-08-28 21:56:15)

http://pwp.wizards.com/8300100108/Scorecards/Landscape.png

Re: Carti imprumut :)

caut si eu un attended knight

NEEDS MOAR JACE...
http://pwp.wizards.com/3213663561/Scorecards/Landscape.png

Re: Carti imprumut :)

am eo 1 trumpet blast.iti aduc

Last edited by andrew1997 (2012-08-29 10:23:31)

Re: Carti imprumut :)

Rarres wrote:

Pentru joi+sâmbătă aș avea nevoie de urlătoarele chestii:

2 Servant of Nefarox
2 Smelt
3 Faithless Looting

Se poate? Mersi!

Mai repet o dată ce-mi trebe pe mâine, văd că nu zice nime nimica. Tudore, ȘTIU că ai Servant of Nefarox. Fă-l încoa și nu te mai tot atâta! Le-am pus și în ordine preferențială.

Re: Carti imprumut :)

servant si looting cred ca am, ma uit acum. smelt nu stiu

edit: caca, nu ma deloghez amu, adi aici

Last edited by cm_core_sets (2012-08-29 20:38:31)

Re: Carti imprumut :)

cm_core_sets wrote:

servant si looting cred ca am, ma uit acum. smelt nu stiu

edit: caca, nu ma deloghez amu, adi aici

Da, Servant ai. 2 bucăți. Deja le-am cerut pe alea 2, mai îmi trebuie încă 2 big_smile . Sunt lacom!

Re: Carti imprumut :)

Care ma imprumuta si pe mine cu 4 x Spectral Flight pentru maine ?
Mersi

Re: Carti imprumut :)

Servant mai am si eu , tu ai ceva din ce am cerut eu ? tongue

Also i NEED , 3 brimstone volley

Last edited by BinaryLatin (2012-08-29 21:01:45)

http://pwp.wizards.com/8300100108/Scorecards/Landscape.png

Re: Carti imprumut :)

Rarres wrote:
cm_core_sets wrote:

servant si looting cred ca am, ma uit acum. smelt nu stiu

edit: caca, nu ma deloghez amu, adi aici

Da, Servant ai. 2 bucăți. Deja le-am cerut pe alea 2, mai îmi trebuie încă 2 big_smile . Sunt lacom!

sa'mi zici maine ce'ti mai trebuie

NEEDS MOAR JACE...
http://pwp.wizards.com/3213663561/Scorecards/Landscape.png

Re: Carti imprumut :)

Daca nu gasiti dn ce am cerut anterior trec pe deck-ul secundar si ptr ala as avea nevoie de


1 ravenous rats
3 phyrexian rager
3 gravedigger
3 thought scour
2 grasp of darkness
3 think twice
2 essence drain
3 evolving wilds
2 nihil spellbomb
2 steel sabotage
1 negate


nu ma lasati cu buza umflata pls tongue

http://pwp.wizards.com/8300100108/Scorecards/Landscape.png

Re: Carti imprumut :)

fa-ti rost de evolving wilds. restul din lista ti le aduc eu.

intre timp, daca se poate, mi-ar prinde bine niste:
4x Grasp of Darkness
2x Phyrexian Rager
1x Ghostly Flicker
4x tragic slip

numa daca se poate. daca nu, improvizez smile

Last edited by nightride (2012-08-29 22:35:27)

Re: Carti imprumut :)

nightride wrote:

fa-ti rost de evolving wilds. restul din lista ti le aduc eu.

intre timp, daca se poate, mi-ar prinde bine niste:
4x Grasp of Darkness
2x Phyrexian Rager
1x Ghostly Flicker
4x tragic slip

numa daca se poate. daca nu, improvizez smile

@BinaryLatin: Evolwing Wilds iti pot aduce eu, deci te-ai scos, ai deck.
@nightride: am 1 Phyrexian Rager și 1 Ghostly Flicker.

Re: Carti imprumut :)

FUPER!!

se pare ca am o problema.. nu-mi gasesc tragic slip-urile, geth's verdict-urile si sorin's thirst-urile... daca ma poate ajuta cineva cu 3-4 din fiecare, v-as multumi tare mult.

http://media.tumblr.com/tumblr_m4k9hcPCuD1qipu4w.jpg

Last edited by nightride (2012-08-30 09:26:18)

Re: Carti imprumut :)

nightride wrote:

FUPER!!

se pare ca am o problema.. nu-mi gasesc tragic slip-urile, geth's verdict-urile si sorin's thirst-urile... daca ma poate ajuta cineva cu 3-4 din fiecare, v-as multumi tare mult.

Sorin's Thirst x 4 îți aduc eu. Restul, deși am câte 4 din fiecare, mi-s cam date și jucate, iuiuiuiuuuu.