Re: Carti imprumut :)

Cred ca deja asta ar trebui discutat pe alt thread, nu m-am putut abtine. oricum, block o fi interesant si chiar vreau sa vad cum ii, dar nu vad de ce ar fi ocupa slotul pentru newcomers.

Re: Carti imprumut :)

Nici un format nu e pentru NewCommeri daca e s-o luam asa, ca in orice format exista competitie si o sa fie unii care o s-o ia pe cocoasa. Ziceam de block pentru ca-i mai usor sa faci rost de carti, in sensul ca-s din setul care se ruleaza la drafturi, premii, etc, nu-i ca si cum as incerca sa-mi fac rost de ceva carti de Zendikar din care nu mai faci rost decat foarte greu.

Re: Carti imprumut :)

1 Viral Drake si 2 Sphere of the suns daca poate sa-mi aduca cineva ar fi super smile

Last edited by benczi (2011-06-16 15:11:05)

Re: Carti imprumut :)

Poate cineva sa aduca 2 Explore pentru azi?

Re: Carti imprumut :)

Imi incerc si eu norocul.
Caut 3 dismember
3 goblin grenade
2 goblin guide
3shrine of burning rage

Re: Carti imprumut :)

Pot sa-ti aduc 2 Goblin Guide si 3 Burning Shrines

http://pwp.wizards.com/9212457895/Scorecards/Landscape.png

Re: Carti imprumut :)

Bun....as vrea sa particip si eu joi la o carte.Daca ma puteti ajute sa-mi fac dekcu asta http://deckbox.org/sets/63695 as fi recunoscator.
Mersi

208

Re: Carti imprumut :)

ciobiti wrote:

Bun....as vrea sa particip si eu joi la o carte.Daca ma puteti ajute sa-mi fac dekcu asta http://deckbox.org/sets/63695 as fi recunoscator.
Mersi

Pot sa iti aduc lynx, vault skirge (cred ca am 4 da' nu is sigur, oricum nu ar trebui sa fie mare lucru sa gasesti), wall, hero, sun titan, 1 grave, doom blade si go for the throat si firewalker (cred ca numai 3). Pot sa aduc  si cate 1 sword din fiecare (si eventual si un of war and peace daca vrei) daca mi le aduce benczi.

Last edited by Nimic (2011-07-26 06:53:33)

Re: Carti imprumut :)

Nu ma ajuta si pe mine cineva cu  2x Sea Gate Oracle pentru joi si un Mana Leak

210

Re: Carti imprumut :)

cristi84 wrote:

Nu ma ajuta si pe mine cineva cu  2x Sea Gate Oracle pentru joi si un Mana Leak

Iti aduc eu.

Re: Carti imprumut :)

Nimic wrote:
cristi84 wrote:

Nu ma ajuta si pe mine cineva cu  2x Sea Gate Oracle pentru joi si un Mana Leak

Iti aduc eu.

Mersi mult , raman dator

Re: Carti imprumut :)

Nimic wrote:
ciobiti wrote:

Bun....as vrea sa particip si eu joi la o carte.Daca ma puteti ajute sa-mi fac dekcu asta http://deckbox.org/sets/63695 as fi recunoscator.
Mersi

Pot sa iti aduc lynx, vault skirge (cred ca am 4 da' nu is sigur, oricum nu ar trebui sa fie mare lucru sa gasesti), wall, hero, sun titan, 1 grave, doom blade si go for the throat si firewalker (cred ca numai 3). Pot sa aduc  si cate 1 sword din fiecare (si eventual si un of war and peace daca vrei) daca mi le aduce benczi.

mersi fain...also,restul lucrurrilor ma poate ajuta si altcineva...mai un grave titan,la landuri...daca nu fechland macar terramorphic si evolving...ah,si inca un rand de sabii din fiecare

Last edited by ciobiti (2011-07-26 08:36:14)

Re: Carti imprumut :)

Ciobi, am așa pentru tine: 4 Arid Mesa, 4 Tectonic, 1 Grave (complimente lui Mihai), 1 Sun Titan și 4 Terramorphic Expanse. Fă un trade ca să nu uit și eu îi dau cancel după ce pun cărțile. Vezi că Grave nu îl am în inventar că-i de la Mihai deci scrie-mi în chat box.

Re: Carti imprumut :)

Rarres wrote:

Ciobi, am așa pentru tine: 4 Arid Mesa, 4 Tectonic, 1 Grave (complimente lui Mihai), 1 Sun Titan și 4 Terramorphic Expanse. Fă un trade ca să nu uit și eu îi dau cancel după ce pun cărțile. Vezi că Grave nu îl am în inventar că-i de la Mihai deci scrie-mi în chat box.

Zis si facut...mai ramane atunci marsh flats daca are cineva,sabiile si vampire nighthawk..anyone ?!?!
+ la sideboard

Last edited by ciobiti (2011-07-26 08:56:17)

215

Re: Carti imprumut :)

ciobiti wrote:
Nimic wrote:
ciobiti wrote:

Bun....as vrea sa particip si eu joi la o carte.Daca ma puteti ajute sa-mi fac dekcu asta http://deckbox.org/sets/63695 as fi recunoscator.
Mersi

Pot sa iti aduc lynx, vault skirge (cred ca am 4 da' nu is sigur, oricum nu ar trebui sa fie mare lucru sa gasesti), wall, hero, sun titan, 1 grave, doom blade si go for the throat si firewalker (cred ca numai 3). Pot sa aduc  si cate 1 sword din fiecare (si eventual si un of war and peace daca vrei) daca mi le aduce benczi.

mersi fain...also,restul lucrurrilor ma poate ajuta si altcineva...mai un grave titan,la landuri...daca nu fechland macar terramorphic si evolving...ah,si inca un rand de sabii din fiecare

Vault skirge nu mai pot aduce ca imi trebe la altceva si numai 3 wall-uri. Restu raman asa.

Si acum ce mi-ar trebui mie big_smile
    1 X Dispatch
    2 X Glint Hawk
    1 X Vault Skirge
    1 X Mox Opal
    2 X Signal Pest
    4 X Steel Overseer

Last edited by Nimic (2011-07-26 19:51:23)

Re: Carti imprumut :)

Ok....deci imi mai trebuie:
4x Vault skyrge
4x Vampire nighthawk
4x Marh flats sau evolving
1x Sword of body and mind
1X Sword of feast andfamine
3x Kor sanctifier
4x leonin arbiter

Last edited by ciobiti (2011-07-27 07:47:42)

Re: Carti imprumut :)

Nimic wrote:

Si acum ce mi-ar trebui mie big_smile
    1 X Dispatch
    2 X Glint Hawk
    1 X Vault Skirge
    1 X Mox Opal
    2 X Signal Pest
    4 X Steel Overseer

Am pentru tine așa:
1 Dispatch
2 Glint
2 Signal
2 Seer

Dacă le vrei, faci un trade ca să nu le uit că deja pe mâine aduc cărți la 4 oameni și nu puține. Posibil la 5 oameni.

Last edited by Rarres (2011-07-27 07:41:40)

Re: Carti imprumut :)

ciobiti wrote:

Ok....deci imi mai trebuie:
4x Vault skyrge
4x Vampire nighthawk
4x Marh flats sau evolving
1x Wall of omens
1x Sword of body and mind
1X Sword of feast andfamine
3x Kor sanctifier
4x leonin arbiter
1x  kor firewalker

Uf. Mai îți pot da așa:
2 Evolving
1 Wall
1 Firewalker

Pune-le în listă.

Re: Carti imprumut :)

Rarres wrote:
ciobiti wrote:

Ok....deci imi mai trebuie:
4x Vault skyrge
4x Vampire nighthawk
4x Marh flats sau evolving
1x Wall of omens
1x Sword of body and mind
1X Sword of feast andfamine
3x Kor sanctifier
4x leonin arbiter
1x  kor firewalker

Uf. Mai îți pot da așa:
2 Evolving
1 Wall
1 Firewalker

Pune-le în listă.

Will do

220

Re: Carti imprumut :)

Rarres wrote:
Nimic wrote:

Si acum ce mi-ar trebui mie big_smile
    1 X Dispatch
    2 X Glint Hawk
    1 X Vault Skirge
    1 X Mox Opal
    2 X Signal Pest
    4 X Steel Overseer

Am pentru tine așa:
1 Dispatch
2 Glint
2 Signal
2 Seer

Dacă le vrei, faci un trade ca să nu le uit că deja pe mâine aduc cărți la 4 oameni și nu puține. Posibil la 5 oameni.

Defapt imi mai trebuie 1 Dispatch pe langa alea 2 pe care mi le-ai promis ieri cand am vorbit smile. In rest ii ok, o sa fac trade-u.

Re: Carti imprumut :)

Pot sa dau si eu un seer

Re: Carti imprumut :)

Hello,
poate sa-mi aduca cineva
   1xChandra, the Firebrand
si 1xEmrakul, the Aeons Torn
si 2xInferno Titan
si 4xDismember
si 1xGeosurge
si 3xSpellskite

Last edited by benczi (2011-07-27 09:45:11)

Re: Carti imprumut :)

Ba da' aveti si voi niste cereri lol

eh hai ca benczi tocmai a schimbat de la 3 Chandra la 1, mai merge tongue

Last edited by missao (2011-07-27 09:12:39)

Re: Carti imprumut :)

missao wrote:

Ba da' aveti si voi niste cereri lol

..stai sa vezi cand voi scrie eu tongue haha.. si acum la modul serios, are cineva gideoni (adica mai multi?)

225

Re: Carti imprumut :)

benczi wrote:

Hello,
poate sa-mi aduca cineva
   1xChandra, the Firebrand
si 1xEmrakul, the Aeons Torn
si 2xInferno Titan
si 4xDismember
si 1xGeosurge
si 3xSpellskite

Sa-mi aduci sword-urile tongue . In alta ordine de idei, pot sa-ti aduc emrakul.